Ердоган закликав відмовитися від американського долара

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У серпні турецька ліра оновила історичний мінімум, встановлений в 2001 році.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган вважає, що «використання долара тільки шкодить» і закликав відмовитися від нього у зовнішньоторговельних розрахунках. Про це він заявив під час виступу на діловому форумі в Киргизії.

Про це пише російський «Коммерсантъ».

На думку турецького лідера, прив'язка до міжнародної торгівлі, до долара стає серйозною проблемою. Ердоган зазначив, що маніпуляції з курсами валют були покликані засумніватися в тому, що економіка Туреччини сильна і здорова. Він заявив, що ця спроба виявилася провальною завдяки позиції турецького народу і діям уряду країни.

ВідеоУряд Туреччини зміг стабілізувати курс ліри та зберегти гаманці туристів

Стрімке падіння турецької ліри буквально за два тижні стало шоком для бізнесу всередині країни і в регіоні в цілому. Економісти заговорили про загрозу дефолту для Туреччини і ланцюгової реакції далі щонайменше на два континенти. ТСН вирішила дослідити, чи варто українцям вірити в прогнози та як це вплине на гаманці туристів. 

Уряд Туреччини зміг стабілізувати курс ліри та зберегти гаманці туристів

Як повідомлялося, турецька ліра продовжила своє стрімке падіння. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган закликав жителів країни міняти золото і долари на ліру. Це стало реакцією глави держави на падіння курсу національної валюти до історичного мінімуму. "Ті, у кого є долари або золото під подушками, повинні обміняти їх на ліри в наших банках. Це національна внутрішня битва", - заявив Ердоган. Він сподівається, що громадяни прислухаються до його заклику. "Це буде відповідь мого народу тим, хто веде економічну війну проти нас", - пояснив турецький президент.

Такий стрімкий обвал стався внаслідок погіршення відносин між США і Туреччиною. Штати ввели санкції і вимагають від турецької влади звільнити американського пастора, якого звинувачують у зв'язках з Фетхуллахом Гюлен, якого вважають організатором невдалого перевороту в Туреччині влітку 2016 року.

Ендрю Брансон був заарештований турецькою владою в 2016 році за підозрою в шпигунстві і підтримці антиурядових структур, які намагалися вчинити державний переворот в липні 2016 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції