Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Греція погодилась на нову назву Македонії

Це має вирішити суперечки між країнами.

Македонська та грецька сторони домовились щодо перейменування Македонії на Республіку Північна Македонія.

До такої згоди дійшли в.о. прем'єр-міністра Греції Алексіс Ципрас та прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв.

Разом з тим, голова грецької націоналістичної партії заявив, що Греція не погодиться на жодну назву, що буде містити слово "Македонія", передає Ekathimerini

Фотогалерея У Македонії тисячі людей вийшли протестувати проти зміни назви країни (9 фото)

Раніше прем'єр-міністр Македонії Заєв заявляв, що компромісним варіантом перейменування стала назва Республіка Ілінденська Македонія.

Зазначимо, міждержавна суперечка щодо назви країни триває від 1991 року, коли одна з республік колишньої Югославії стала незалежною державою Македонією. Таку ж назву має регіон Греції, що межує з новою державою.

З 2005 року Греція блокує вступ Македонії до НАТО і Євросоюзу, оскільки не хоче, щоб якась країна носила назви грецького регіону. 

Зараз триває процес із залагодження міждержавної суперечки. До пошуку компромісу долучилася й ООН. Представник ООН Метью Німец повідомляв, що серед п'яти варіантів нової назви були "Північна Македонія" та "Нова Македонія". Усі варіанти містять слово "Македонія". У Греції їх назвали неприпустимими компромісами.

ВідеоСотні тисяч греків вимагають, аби держава Македонія змінила свою назву

Історичне яблуко розбрату. Сотні тисяч греків у Салоніках вийшли на протест з однією лише вимогою, аби держава Македонія змінила свою назву. Суперечка за ім’я триває вже чверть століття. Афіни вважають, що колишня Югославська республіка буцімто вкрала однойменну назву грецького регіону та ще й намагається привласнити історію. Сусіди начебто претендують на територію Стародавньої Македонії, хоча більша частина античної держави була у межах сучасної Греції.

Сотні тисяч греків вимагають, аби держава Македонія змінила свою назву

Залиште свій коментар

Вибір редакції