Греція погодилась на нову назву Македонії

Це має вирішити суперечки між країнами.

Македонська та грецька сторони домовились щодо перейменування Македонії на Республіку Північна Македонія.

До такої згоди дійшли в.о. прем'єр-міністра Греції Алексіс Ципрас та прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв.

Разом з тим, голова грецької націоналістичної партії заявив, що Греція не погодиться на жодну назву, що буде містити слово "Македонія", передає Ekathimerini

Фотогалерея У Македонії тисячі людей вийшли протестувати проти зміни назви країни (9 фото)

Раніше прем'єр-міністр Македонії Заєв заявляв, що компромісним варіантом перейменування стала назва Республіка Ілінденська Македонія.

Зазначимо, міждержавна суперечка щодо назви країни триває від 1991 року, коли одна з республік колишньої Югославії стала незалежною державою Македонією. Таку ж назву має регіон Греції, що межує з новою державою.

З 2005 року Греція блокує вступ Македонії до НАТО і Євросоюзу, оскільки не хоче, щоб якась країна носила назви грецького регіону. 

Зараз триває процес із залагодження міждержавної суперечки. До пошуку компромісу долучилася й ООН. Представник ООН Метью Німец повідомляв, що серед п'яти варіантів нової назви були "Північна Македонія" та "Нова Македонія". Усі варіанти містять слово "Македонія". У Греції їх назвали неприпустимими компромісами.

ВідеоСотні тисяч греків вимагають, аби держава Македонія змінила свою назву

Історичне яблуко розбрату. Сотні тисяч греків у Салоніках вийшли на протест з однією лише вимогою, аби держава Македонія змінила свою назву. Суперечка за ім’я триває вже чверть століття. Афіни вважають, що колишня Югославська республіка буцімто вкрала однойменну назву грецького регіону та ще й намагається привласнити історію. Сусіди начебто претендують на територію Стародавньої Македонії, хоча більша частина античної держави була у межах сучасної Греції.

Сотні тисяч греків вимагають, аби держава Македонія змінила свою назву

Залиште свій коментар