Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Іран розпочне вільну торгівлю з Росією та її союзниками

Тимчасова угода розрахована на три роки.

Країни-члени Євразійського економічного союзу та Іран підписали тимчасову угоду про запровадження зони вільної торгівлі терміном на три роки.

Про це повідомляє ТАСС.

До складу Євразійського економічного союзу входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан та Росія. Статус держави-спостерігача має Молдова.

"Наразі в угоді зазначений початковий перелік товарів, за якими ввізні мита у взаємній торгівлі будуть знижені або усунуті після вступу в силу угоди. Охоплення угоди - 50% обсягу взаємної торгівлі», - заявив голова колегії Євразійської економічної комісії Тигран Саргсян під час Астанинського економічного форуму 17 травня.

Він також зазначив, що обсяг торгівлі між країнами-членами ЄАЕС та Іраном у 2017 році становив 2,7 мільярда доларів. За його словами, одразу після набуття чинності угоди сторони зможуть економити на сплаті мит.

"Щодо промислових товарів середній рівень ставок ввізних мит Ірану знизиться на 7 процентних пунктів, а для країн союзу - на 3,5 пункта, щодо сільськогосподарських товарів для Ірану вони знизяться на 19 пунктів, для ЄАЕС - [на] 5 пунктів», - підкреслив Саргсян.

Наразі тимчасова угода розрахована на три роки, за цей час сторони мусять узгодити всі ключові питання підписання повноцінного створення ЗВТ.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп у вівторок, 8 травня, оголосив про вихід своєї країни з ядерної угоди з Іраном. За його словами, Вашингтон відновить санкції проти Тегерану. Підписуючи меморандум про вихід з ядерної угоди, Трамп назвав Іран провідною державою-спонсором тероризму, а саму угоду - "недосконалою у своїй основі". Також у Білому домі розглядають можливість введення санкцій проти компаній, які будуть вести бізнес з Іраном.

Після такого рішення Трампа поступово почала зростати ціна на нафту. Вже наступної доби вартості нафти різних марок зросли в середньому на 2 долари.

ВідеоСША запровадили нові санкції проти Ірану

У санкційний список потрапили три компанії та шестеро осіб, які пов’язані із Корпусом вартових Ісламської революції. Це гілка Збройних Сил Ірану, створена після революції 1979 року. В американському Мінфіні кажуть, що санкції спрямовані проти тих, фінансував злочинну діяльність корпусу.

США запровадили нові санкції проти Ірану

Залиште свій коментар

Вибір редакції