Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Відплата природи за Крим: у Росії обвалився міст Інтернаціональної дружби

Місцеві мешканці оприлюднили відео з руйнацією опор Вітімського моста.

У Росії на кордоні Забайкальського краю і Бурятії на річці Вітім обвалилися опори півкілометрового моста Інтернаціональної дружби (інша назва - Вітімський міст - прим.ред.), який поєднував селище Куанда та Велику землю.

Про це повідомляє "Газета.ru".

За даними видання, міст був визнаний аварійним ще у липні 2016 року, влада заборонила його експлуатацію, проте люди продовжували користуватися єдиним автомобільним сполученням.

Місцеві мешканці оприлюднили відео, на якому видно руйнацію моста під час льодоходу.

"Немає моста Вітімського, все. Ось і остання впала. Залишилися ми на острові", - говорить автор запису.

Після обвалення опор моста в районі ввели режим НС, адже селище виявилося відірваним від іншого берега: місцева влада заборонила їздити мостом будь-якому транспорту і навіть ходити пішки. Для цього на обох його боках встановлені пости.

"Це катастрофа для села Куанда, яке було пов'язане автомобільним сполученням з основною територією району. Через Вітімський міст до села возили паливо, продукти, в тому числі для школи-інтернату, зараз селище відрізане по обидва боки, залишилося тільки залізничне сполучення", - заявив голова Каларского району Павло Романов.

Своєю чергою у ГУ МНС Забайкальського краю запевнили, що допоможуть місцевим жителям.

"Доставка продуктів і палива забезпечується залізничним сполученням, локомотив ходить до Куанди тричі на добу. За необхідності до нього може бути причеплена платформа для транспортування автомобілів. У Куанді є пожежна частина суб'єкта, три автоцистерни, у найближчому селищі Таксимо є федеральна протипожежна частина, на допомогу якій може бути виділений пожежний поїзд, він же може проїхати до Куанди", - сказали в відомстві, пише "Чита.ру".

Як пояснили експерти, серйозна реконструкція моста може бути проведена лише взимку.

Зазначимо, селище Куанда виникло 1981 року, коли неподалік тривало будівництво Байкало-Амурської магістралі, саме біля селища, яке отримало назву "мала столиця БАМу", західну і східну ділянки залізниці з'єднали в єдине ціле.

Нагадаємо, у вівторок, 15 травня, президент Росії Володимир Путін особисто відкрив міст, який з'єднує материкову частину Росії з анексованим Кримом. В Україні різко розкритикували дії Росії. Зокрема, українські дипломати нагадали, що міст був побудований на окупованій території. При цьому будівництво негативно впливає на довкілля, судноплавство і рибальство.

Фотогалерея Десятки КамАЗів і Путін-далекобійник. Як відкривали міст до окупованого Криму (13 фото)

Своєю чергою, США також засудили зведення Росією мосту на окупованому півострові, зазначивши, що "Крим є частиною України", Євросоюз назвав це ще одним порушенням РФ, а Велика Британія назвала відкриття мосту черговим прикладом бездумної російської поведінки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції