Младіч "підозріло швидко" схуд на 27 кілограмів

Младіч "підозріло швидко" схуд на 27 кілограмів

Ратко Младіч перебуває у в'язниці Міжнародного трибуналу по колишній Югославії / Фото: AFP

Чотири лікарі з Військово-медичної академії в Бєлграді - психіатр, невролог, кардіолог і пульмонолог - оглянуть генерала 15-16 листопада.

Обвинувачуваний у військових злочинах колишній командуючий армією боснійських сербів Ратко Младіч "підозріло швидко" схуд на 27 кілограмів за два місяці, повідомив син генерала Дарко Младич в інтерв'ю.

Ратко Младіч перебуває у в'язниці Міжнародного трибуналу по колишній Югославії (МТБЮ) у Гаазі за обвинуваченням у геноциді, злочинах проти людства, порушенні законів і звичаїв ведення війни.

У минулий четвер, 10 листопада, Младіч відмовився бути присутнім на статусній конференції по його справі (використовується судом, обвинуваченням і захистом для обговорення підготовки до головного процесу), зіславшись на хворобу.

Читайте також: Ратко Младіча госпіталізували із запаленням легенів

"Батько якось підозріло швидко втратив у вазі - з 90 кілограмів він схуд до 63. Це відбулося всього за два місяці - із серпня до кінця вересня. А в жовтні в нього вже виявили пневмонію, причому в настільки запущеній стадії, що день або два він перебував між життям і смертю", - розповів Дарко Младіч.

Син колишнього лідера боснійських сербів додав, що зараз стан його батька стабілізувалося.

Під час попередньої статусної конференції 6 жовтня Младіч поскаржився на погане здоров'я й зажадав, щоб його оглянули лікарі із Сербії й Республіки Сербської в Боснії й Герцеговині. Захист Младіча раніше неодноразово звинувачував владу Сербії, де генерал ховався 16 років від міжнародного правосуддя, у тім, що вона не вживає ніяких дій, щоб забезпечити йому адекватне медичне обстеження. Третього червня Младіч уперше постав перед судом після висновку лікарів про те, що генерал цілком здоровий і може слідкувати за ходом розслідування.

Читайте також: До Ратко Младіча викликали психіатрів

За даними оточення Младіча, в останні роки генерал переніс кілька інсультів, і в нього хворі нирки. У серпні йому була проведена операція з видалення грижі.

Чотири лікарі з Військово-медичної академії в Бєлграді - психіатр, невролог, кардіолог і пульмонолог - оглянуть генерала 15-16 листопада.

У жовтні Младіч був переведений в одну з нідерландських клінік. Спочатку повідомлялося, що в нього запалення легенів, однак цей діагноз тоді не підтвердився.

Младіч командував армією Республіки Сербської в Боснії й Герцеговині під час війни 1992-1995 років. Влада Сербії заарештувала 69-річного генерала 26 травня, після того, як той 16 років ховався від правосуддя, і через кілька днів видала його в Гаагу.

Читайте також: Лікарі не знайшли невиліковних захворювань у Ратко Младіча

Боснія й Герцеговина оголосила в 1992 році про вихід зі складу Соціалістичної Федеративної Республіки Югославії, після чого в республіці почалася війна за участю боснійських мусульман (бошняків), сербів і хорватів, що тривала до 1995 року. Точне число жертв конфлікту офіційно не встановлено. За оцінками незалежних експертів, у Боснії й Герцеговині загинули близько 100 тисяч чоловік, в основному - боснійські мусульмани. На момент початку конфлікту населення Боснії й Герцеговини становило більше 4 мільйонів чоловік.

Читайте також:

Основні слухання у справі Младіча почнуться не раніше 2012 року

Ратко Младіча вивели із залу суду за непокору

Ратко Младіч відмовився з'являтися в суді

Младіча утримують у одномісній камері з телевізором і комп’ютером

Повʼязані теми:

Наступна публікація