Всеправославна інтрига. На Криті завершився Собор тисячоліття

Попри песимістичні прогнози, захід відбувся добре.

Останнє засідання Великого Всеправославного собору відбулося на Криті. Предстоятелі 10 з 14 православних церков підбивають підсумки майже тижня засідань, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Нам вдалося досягнути консенсусу. Незважаючи на те, що наші церкви є автокефальними, ми довели, що є єдиною церквою", - наголосив архієпископ Константинополя – нового Риму і Вселенський патріарх Варфоломей.

Наразі ще не всі документи підписані учасниками собору. Найбільш проблемним учасники називають текст про стосунки з іншими християнськими церквами. Еладська (грецька) церква виступила проти того, щоби до них застосовувався самий термін "церква". Після жвавих дискусій за закритими для преси дверима делегатам собору все ж вдалося досягти компромісу. Тепер справа за технічними деталями.

"Здається, перших два документи підписані. Сподіваюся, решту підпишуть сьогодні. Що можу сказати напевно – всі тексти обговорені, включно з поправками. Консенсусу досягнуто, але чи будуть всі підписи – давайте почекаємо кінця собору", - запропонував речник Всеправославного собору диякон Іоан Хрисавгис.

Така ситуація склалася через те, що собор замість формального санкціонування завчасно підготовлених текстів пройшов жваво. Він перетворився на майданчик для дискусій, як це було в першому тисячолітті, коли проходили вселенські собори. Головний документ собору на Криті – послання до християн – оприлюднять у неділю. Тоді ж очікується і остаточне підписання всіх ухвалених документів.

ВідеоЗакінчилось останнє відкрите засідання Великого Вселенського Собору на Криті

Як повідомлялося, Москві не вдалося зірвати Всеправославний собор. Більшість церковних делегацій прибули на острів Крит, де протягом тижня відбувалося церковне зібрання.

Перед собором Верховна Рада України ухвалила звернення до Вселенського патріарха Варфоломея І щодо надання українській православній церкві статусу автокефальної. На це гостро відреагували в Московській патріархії.

Тим часом в інтернеті ініціативна група збирає підписи до Вселенського патріарха Варфоломея І щодо сприяння у наданні автокефалії Українській православній церкві. Автори наголошують, що статус автокефальної церкви є природним і закономірним, "враховуючи 1000-річний досвід існування української держави ще з часів нашої православної єдності з Візантією".

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: