Норвегія офіційно відмовилася від вакцини AstraZeneca

Норвегія офіційно відмовилася від вакцини AstraZeneca

Associated Press

Свої дози вакцини AstraZeneca Норвегія передасть іншим країнам.

У Норвегії використання вакцини від коронавірусу компанії AstraZeneca повністю зупинили через рідкісні, але серйозні побічні ефекти.

Про це повідомляє The Local.

"Препарат AstraZeneca повністю виключили з програми вакцинації", — говорить прем'єр-міністр країни Ерна Солберг.

Про використання препарату Janssen американської компанії Johnson & Johnson буде ухвалене окреме рішення. Поки щеплення вакциною Johnson & Johnson теж призупинили, але уряд пропонує її тим, хто погодиться добровільно зробити укол цим препаратом.

Свої дози вакцини AstraZeneca Норвегія передасть іншим країнам.

Зазначимо, що в Україні вакцинують населення препаратом AstraZeneca південнокорейського та індійського виробництва.

Нагадаємо, що на початку березня в низці країн світу призупинили вакцинацію препаратом від AstraZeneca на час розслідування випадків утворення у щеплених тромбів.

18 березня Європейське агентство лікарських засобів (ЕМА) прийшло до висновку, що вакцина безпечна і ефективна. Після цього більшість держав-членів ЄС відновило використання препарату.

Однак пізніше комітет з безпеки Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) прийшов до висновку, що між вакциною від коронавірусу AstraZeneca і рідкісними випадками утворення тромбів все ж є можливий зв'язок. Тому ризик виникнення тромбів порадили внести в список дуже рідкісних побічних ефектів вакцини.

Раніше італійська газета "La Stampa" інформувала, що Єврокомісія вирішила не продовжувати контракти з виробниками векторних вакцин проти COVID-19 AstraZeneca і Johnson & Johnson.

Читайте також:

Новини України: хто отримає укол від коронавірусу вакциною AstraZeneca

Новини України: хто отримає укол від коронавірусу вакциною AstraZeneca

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.