Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парламент Іспанії відправив у відставку уряд та прем’єра

За висловення вотуму недовіри проголосували 180 депутатів.

Іспанський парламент у зв’язку з масштабним корупційним скандалом, пов’язаним з керівною партією Partido Popular, проголосував за вотум недовіри уряду та відправив його у відставку на чолі з прем’єр-міністром країни Маріано Рахоєм.

За відповідне рішення проголосували 180 депутатів, проти 169, один утримався.

"Після 180 так, 169 ні та 1 утримання, вотум недовіри отримав підтримку пленарного засідання. Тому вважається, що Педро Санчес був "номінований з довірою Палати" для цілей, передбачених статтею 99 Конституції. Тепер президент Конгресу негайно проінформує короля і Маріано Рахоя. Глава держави, Феліпе VI, відповідає за призначення нового голови уряду Педро Санчеса", - йдеться у повідомленні прес-служби іспанського парламенту.

Очікується, що на вихідних лідер соціалістів Педро Санчес буде призначений новим прем’єром Іспанії, а вже наступного тижня представить свій уряд. Раніше він заявляв, що буде керувати урядом до запланованих виборів у 2020 році, однак невідомо, чи вдасться йому це зробити, маючи лише 84 депутатів у 350-місному парламенті.

Приводом до висловлення недовіри стала кримінальна справа про масштабні обсяги корупції в лавах керівної Partido Popular. Членів партії звинуватили у хабарництві, відмиванні грошей та ухилянні від сплати податків. Суд визнав їх винними та зобов’язав партію як юридичну особу виплатити близько 245 тисяч євро.

Минулого року парламент Іспанії намагався висловити вотум недовіри уряду Рахоя, однак тоді за таке рішення проголосували лише 82 депутати.

Залиште свій коментар

Вибір редакції