Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сестра Сенцова вперше за три роки зустрілася з братом

Політв'язень продовжуватиме голодування і налаштований оптимістично.

Сестра незаконно ув'язненого в Росії режисера Олега Сенцова Наталя Каплан вперше за три роки зустрілася зі своїм братом у колонії в Лабитнангі під час короткострокового побачення.

Про це повідомляє "Громадське".

Їй дозволили побачитися з братом всього на дві години. Увесь цей час вони говорили про підтримку політв'язня у світі, про позицію Сенцова, його голодування і самопочуття тощо.

"Я була на побаченні з Олегом Сенцовим, проговорили ми з ним дві години. Це було короткострокове побачення, Олег зараз важить 75 кг за зросту 190 см, за час голодування він втратив 15 кг", - розповідає Каплан.

За її словами, Олег вдячний за створення резонансу навколо його ув'язнення, однак переймається недостатнім висвітленням життя інших в'язнів Кремля. Він просить омбудсмена Людмилу Денісову, незалежних лікарів, владику Климента відвідувати й інших незаконно утримуваних в РФ українців. 

Він сказав, що це буде катастрофою, якщо звільнять його, а інші бранці лишаться у в'язницях РФ.

Стан здоров'я Сенцова задовільний, проте до вечора погіршується. Йому роблять крапельниці, без яких було б майже неможливо вижити.

"Вчора йому було дуже зле, сьогодні - нормально. На побачення він прийшов сам. Стан погіршується до вечора. Каже, що йому зараз набагато легше. Найважчий період - перші три тижні голодування. Зараз йому ставлять крапельниці. Без них він би вже не вижив. Припиняти голодування він не збирається. Сказав, що піде до кінця і вірить в перемогу. Налаштований оптимістично, вірить, що не просто так", - каже сестра. 

В'язень займається переглядом телевізора, читанням, він пише та редагує старі записи тощо.

Нагадаємо, 25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ

28 травня у Федеральній службі виконання покарань заявили, що Сенцов погодився на підтримувальну терапію. Цю інформацію підтвердив адвокат українця Дмитро Дінзе. 

31 травня екс-кандидатка у президенти РФ Ксенія Собчак повідомила, що мала розмову відеозв'язком із Сенцовим. Він виглядав худим та блідим, у нього випали два зуби через голодування. Лікарі, які стежать за станом здоров'я  політв’язня, попередили, що після 30 дня його голодування йому почнуть заливати до носа поживну суміш.

Омбудсмен України Людмила Денісова кілька разів намагалася зустрітися із Сенцовим, однак їй відмовили навіть у відеозв'язку. Денісова попередила про небезпеку голодування Сенцова - він майже не встає з ліжка. Сам Сенцов відмовився просити в Путіна помилування

Залиште свій коментар

Вибір редакції