Шульц відмовився очолити МЗС Німеччини

Дата публікації
Перегляди
407
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Шульц відмовився очолити МЗС Німеччини

Фото: Reuters

За словами політика, таке рішення він ухвалив, щоб припинити дебати всередині партії.

Лідер Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Мартін Шульц вирішив не очолювати міністерство закордонних справ у майбутньому уряді ФРН. У п'ятницю, 9 лютого, керівник німецьких соціал-демократів оприлюднив відповідну заяву. За його словами, через дискусії в СДПН щодо його особи та можливого призначення він вбачає загрозу для успіху голосування членів партії за коаліційну угоду.

"Ми всі займаємося політикою для людей у цій країні. Сюди належить, що мої особисті амбіції повинні стояти після інтересів партії, - наголосив у заяві Шульц, цитує агентство AFP. - Тому я оголошую свою відмову від участі в новому уряді", - додав політик.

Водночас Шульц висловив сподівання, що цей крок завершить дебати всередині самої СДПН щодо розподілу посад.

Досягнута кілька днів тому домовленість про створення нової "великої коаліції" закріплює за СДПН посаду керівника МЗС ФРН. Мартін Шульц висловив бажання очолити міністерство та залишити посаду керівника політичної сили. Утім, такий крок викликав різку критику з боку багатьох однопартійців, у тому числі нинішнього міністра закордонних справ ФРН Зіґмара Ґабріеля, котрий не приховував бажання залишитися на чолі міністерства.

Члени СДПН повинні схвалити коаліційну угоду під час голосування, результати якого оголосять 4 березня.

Нагадаємо, про прорив у тривалих коаліційних переговорах з метою створення так званої великої коаліції стало відомо 7 лютого. Текст підписаної коаліційної угоди передбачає, зокрема, передачу СДПН міністерства закордонних справ, міністерства фінансів та міністерства праці.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
407
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація