Кучма попросив політичного притулку в Британії

Кучма попросив політичного притулку в Британії

Фото: AFP

Олександр Кучма, який звинувачував Ходорковського в секс-домаганнях та напав на нього з ножем, стверджує, що в Росії йому жити небезпечно.

Олександр Кучма / Фото: Газета.Ru
Олександр Кучма - колишній співкамерник ув'язненого екс-глави ЮКОСа Михайла Ходорковського, який живе і працює в Читі, попросив політичного притулку у Великобританії.

"У Росії моєму життю та свободі загрожує небезпека, оскільки щодо мене коїлися злочини за дорученням керівництва Російської Федерації", - йдеться у зверненні Кучми, цитує BBC Russian.

Керівник Забайкальського правозахисного центру Віталій Черкасов, зі свого боку, заявив, що "після того як Кучма став публічною людиною, до нього почали виявляти підвищену увагу різні люди".

"Він постійно бачить якісь сумнівні машини, які його супроводжують. І я попросив його бути обережним", - зазначив Черкасов.

При цьому він засудив рішення Кучми просити політичного притулку. "Я просив його бути обережним і не поспішати, оскільки немає підстав для такого кроку", - сказав правозахисник.

Колишній в'язень Краснокаменської колонії Олександр Кучма у травні цього року дав інтерв'ю російським ЗМІ, в якому заявив, що його змусили напасти на Ходорковського з ножем, а потім подати проти нього позов про нібито сексуальні домагання.

"Можу чесно сказати, що я різав Ходорковського не по своїй волі. І можу сказати, що до суду я на нього не подавав", - розповів тоді Кучма.

Напад Кучми на Ходорковського стався у квітні 2006 року в колонії в Краснокаменську. Кучма поранив колишнього підприємця, коли той спав, ударивши його ножем в обличчя. Ходорковському наклали шви, а Кучму посадили в штрафний ізолятор.

Ходорковський і його бізнес-партнер Платон Лебедєв вже відсиділи сім років за шахрайство і ухилення від сплати податків у першій справі ЮКОСа.

З урахуванням рішення суду у другій справі ув'язнені, які не визнають свою провину в економічних злочинах і називають вироки політично мотивованими, повинні вийти на свободу не раніше 2016 року. Після суду в другій справі Ходорковського перевели до колонії карельського міста Сегежа.

Читайте також:

Тимошенко передбачають долю Ходорковського

Ув'язнений Кучма розповів про напад на Ходорковського

Один з найбагатших російських банкірів утік на Захід

На зоні Ходорковського відправили кочегарити і ремонтувати труби

Повʼязані теми:

Наступна публікація