Кучму "надоумили" написати заяву про домагання Ходорковського

Екс-бригадир колонії, де відбував покарання колишній голова ЮКОСа, розповів чому Кучма напав на Ходорковського.

Колишній бригадир швейного цеху Краснокаменської колонії, де відбував покарання екс-глава ЮКОСа Михайло Ходорковський, повідомив, що ув’язнений Олександр Кучма напав з ножем на Ходорковського з метою потрапити під нову справу, щоб його перевели в СІЗО з колонії, куди незадовго до того прибула людина, з якою у Кучми був давній конфлікт. Влада ж скористалися ситуацією і справу порушувати не стали, а "надоумили" Кучму написати заяву про сексуальні домагання, щоб Ходорковський не отримав умовно-дострокового звільнення, пише журнал "Комерсант-Влада", з посиланням на розмову з екс-бригадиром.

За словами колишнього бригадира Дениса Юрінського на прізвисько Червонець, Кучма після прибуття Ходорковського в колонію "намагався набиватися до нього в друзі", проте екс-глава ЮКОСАа ці спроби рішуче присікав. Жодних стосунків між Ходорковським і Кучмою, за словами екс-бригадира, не було.

На початку 2006 року в Краснокаменську колонію помістили людину, з якою у Кучми кілька років тому був конфлікт в іншій колонії і той вирішив напасти на Ходорковського, щоб на нього завели нову кримінальну справу і перевели в СІЗО. На думку екс-бригадира, Кучма сподівався, що напад на таку відому людину гарантовано спричинить за собою порушення кримінальної справи.

Тим часом, справу так і не завели, а людина, якої він боявся, незабаром покинула колонію. Вчинок Кучми колишній бригадир охарактеризував як "гидотний", заявивши, що "з нього за це ще спитають".

Він також повідомив, що позов із звинуваченням Ходорковського в сексуальних домаганнях, поданий в січні 2009 року, Кучму "надоумили написати", щоб екс-глава ЮКОСа не міг сподіватися на умовно-дострокове звільнення. За словами екс-бригадира, Ходорковського, як і інші ув’язнені, він був обізнаний про негласні правила поведінки в колонії і "не став би ризикувати життям і здоров'ям", порушуючи їх.

Колишній бригадир висловив упевненість, що позов Кучми ніяк не вплине на ставлення інших ув’язнених до Ходорковського. Проте самому Кучмі, вважає він, загрожують неприємності. Подавши позов, пояснив Червонець, Кучма визнав себе об'єктом домагань, що, швидше за все, негативно позначиться на його репутації серед ув’язнених.

"Кучма, який розповів цю історію, зробив найбільшу дурість в своєму житті", - заявив колишній бригадир швейного цеху.

Нагадаємо, що розгляд позову Кучми запланований в Міщанському суді Москви на 25 лютого. Кучма вимагає від Ходорковського півмільйона рублів як компенсації моральної шкоди. Ходорковський на засіданнях не буде присутній. Міщанський суд дозволив йому лише письмово викласти свою позицію.

У Краснокаменській колонії Ходорковський опинився в жовтні 2005 року після того, як суд засудив його і Платона Лебедєва до восьми років тюрми. У грудні 2006 року Ходорковський і Лебедєв були переведені в СІЗО Читі для проведення слідчих дій у другій кримінальній справі. У лютому 2009 року було оголошено, що суд у другій справі Ходорковського-Лебедєва розпочнеться 3 березня в Москві. Обвинувачених вирішено етапувати з Чити до Москви.

Читайте також:

Кучма подав до суду на Ходорковського

На Ходорковського завели нову справу

Ходорковського відправлять на суд до Москви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: