Ходорковський відсидів вісім років

Ходорковський відсидів вісім років

31% росіян виступають за дострокове звільнення Ходорковського / Фото: AFP

"Росія - вісім років ганьби!": акції з нагоди річниці арешту Ходорковського проходять у багатьох країнах світу.

Невеселий ювілей у найзнаменитішого російського ув'язненого – колишнього глави великої нафтової компанії ЮКОС Михайла Ходорковського. З моменту взяття бізнесмена під варту пройшло рівно 8 років.

25 жовтня 2003 року найбагатший на той момент росіянин - Михайло Ходорковський – був заарештований в новосибірському аеропорту "Толмачево".

Арешт був проведений за часів правління Володимира Путіна. За час, поведений Ходорковським в ізоляторах і в'язницях, в країні з'явився новий президент - Дмитро Медведєв.

Однак у тому випадку, якщо бізнесмен залишить стіни колонії карельського міста Сегежа у встановлений термін, а саме в 2016 році, то він може вийти знову за Володимира Путіна, який зібрався балотувався на третій термін.

Сам Ходорковський таку рокіровку в правлячому тандемі сприйняв з песимізмом. У нещодавній статті для газети"Ведомости" він заявив, що "продовження ери Путіна - це крок у минуле". За його словами, це рішення президента і прем'єр-міністра "вбиває надію", а з нею і передумови для консолідації активної частини народу та його порозуміння з владою.

Сама ж "активна частина народу" днями знову дала зрозуміти, що до взаєморозуміння ще далеко. За даними останнього соціологічного опитування, 31% мешканців Росії підтримують дострокове звільнення екс-глави ЮКОСа. Для порівняння, в лютому 2007 року їх було лише 19%.

Про те, що людям не байдужа доля Ходорковського, вказують і постійні акції на підтримку бізнесмена.

Цього тижня масові мітинги, приурочені до восьмої річниці з дня арешту Ходорковського, очікуються у багатьох країнах світу. Перша з акцій вже відбулася в Лондоні. Її часники розгорнули банер з фотографією Ходорковського і написом англійською мовою: "Росія - вісім років ганьби!". Аналогічні заходи заплановані в Нью-Йорку, Вашингтоні, Берліні, Мілані та Чикаго.

Читайте також:

На зоні Ходорковського відправили кочегарити і ремонтувати труби

Ходорковський пригрозив Кремлю "арабським сценарієм"

Ходорковського і Лебедєва визнали в'язнями совісті

Ходорковський порівняв "юриста Путіна" з "бандитом Сталіним"

Повʼязані теми:

Наступна публікація