Ходорковський написав Мєдвєдєву листа про тотальний занепад Росії

Відкритий лист Михайла Ходорковського поставив президента РФ "в незручне становище". Засуджений до 14 років бізнесмен не став просити про помилування, зате заявив, що незабаром вся країна впаде.

Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв_2
AFP
Ходорковський написав Мєдвєдєву листа
Засуджений наприкінці минулого року до 14 років в'язниці екс-глава ЮКОС Михайло Ходорковський написав президентові Росії Дмитру Мєдвєдєву відкритого листа. Про це стало відомо Британській газеті The Times.

Як зазначає видання, послання є публічним ударом главі держави і ставить його "в незручне становище". Відзначимо, що на сайті прес-центру Ходорковського і Лебедєва про відкритий лист Ходорковського нічого не повідомляється.

За даними The Times, у листі колишній керівник ЮКОСа пропонує Мєдвєдєву відновити законність і покласти край корупції. В іншому випадку, попереджає Ходорковський, Росія впаде.

Як пояснює опальний бізнесмен, він говорить зовсім не про втручання влади у судову систему і не про те, щоб врятувати його і колишнього голову МФО МЕНАТЕП Платона Лебедєва від в'язниці. Як упевнений Ходорковський, що повний розпад судової системи, який відбувається зараз, загрожує непоправними наслідками всій країні.

У відкритому листі Ходорковський закликає президента подолати вплив силовиків. На думку екс-глави ЮКОСа, якщо не зробити цього, розрив між простими громадянами і владою ще більше збільшиться. У результаті в людей не залишиться інших способів боротьби, крім виходу на вулиці. У той же час в умовах недовіри народу держструктурам, ресурс грубої сили як методу управління не нескінченний.

Як пише The Times, Мєдвєдєв своєю бездіяльністю розчарував лібералів, які сподівалися на ослаблення авторитарної системи правління, введеної Володимиром Путіним. Відзначаючи, що хоча, на думку багатьох, Мєдвєдєв в країні нічого не вирішує, тим не менш саме він, як президент РФ, є "гарантом прав і свобод громадян".

"Посилюється, нігілізм суддів і, зокрема, вільна інтерпретація ними кримінального кодексу є кричущим порушенням цих прав", - пише Ходорковський у відкритому листі, нагадуючи про обіцянку, дану президентом у 2008 році в інавгураційній промові - покінчити в Росії з "правовим нігілізмом".

Як вважає Ходорковський, винесений вирок у другій справі ЮКОСа яскраво демонструє існуючу в Росії практику вимагання, незаконного перерозподілу власності і переслідування неугодних допомогою фіктивного правосуддя.

Таким чином, Росія стає привабливою для пристосуванців і розкрадачів скарбниці, але перестає бути цікавою для інвесторів і інтелектуалів, вважає екс-глава ЮКОСа. У таких умовах виконання програми модернізації, оголошеної президентом Мєдвєдєвим, видається сумнівним завданням.

В листі Ходорковський також кидає виклик Мєдвєдєву, звинувачуючи його у невиконанні двох ключових обіцянок - встановити владу закону і модернізувати економіку. На його думку, суд у справі ЮКОСа став мірилом неспроможності Мєдвєдєва в якості лідера, так як показав, що правосуддя в Росії як і раніше підпорядковане політичним цілям.

Зазначимо, що лист Ходорковського насправді може стати болісним ударом для Мєдвєдєва, який тільки минулого тижня, виступаючи з промовою на Міжнародному економічному форумі в швейцарському Давосі, закликав лідерів провідних країн світу підтримати російську економіку.

 

Читайте також:

Ходорковський назвав Європі головного ворога Росії

Через вирок Ходорковському Росія боїться втратити інвесторів

У ЄС хочуть ввести санкції проти російських чиновників через Ходорковського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: