Ходорковського і Лебедєва визнали в'язнями совісті

Amnesty International визнала Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва в'язнями совісті.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала екс-главу ЮКОСа Михайла Ходорковського і колишнього керівника МФО Менатеп Платона Лебедєва в'язнями совісті.

"Незалежно від того, чи були вони винні за першим вироком, немає сумнівів, що другий судовий процес політично мотивований", - відзначили в Amnesty International.

"Протягом кількох років їх (Ходорковського і Лебедєва) утримували судовою тяганиною, яка відповідає політичним, а не юридичним цілям. Сьогоднішній вирок робить очевидним, що російські суди нижчої інстанції не здатні або не бажають чинити правосуддя у їхніх справах", - йдеться в заяві організації.

Amnesty International закликала звільнити Ходорковського і Лебедєва після закінчення їхнього першого вироку. "Двоє обвинувачених повинні бути звільнені після закінчення їхнього першого вироку - 25 жовтня і 2 липня відповідно", - сказав директор відділення Amnesty International в Європі та Середній Азії Нікола Дакворт.

Нагадаємо, в березні група представників російської творчої інтелігенції зверталася до Amnesty International з проханням визнати Ходорковського і Лебедєва в'язнями совісті. Серед тих, хто підписали лист, був і відомий письменник Борис Акунін.

Сьогодні Мосміськсуд пом'якшив покарання Ходорковському і Лебедєву з 14 до 13 років колонії загального режиму за розкрадання нафти.

Згідно з затвердженим вироком, бізнесмени вийдуть на свободу в 2016 році. Раніше передбачалося, що за сумою вироків у двох кримінальних справах Ходорковський і Лебедєв проведуть у місцях позбавлення волі 14 років і вийдуть на волю в 2017 році.

Читайте також:

Ходорковський порівняв "юриста Путіна" з "бандитом Сталіним"

Ходорковський написав Мєдвєдєву листа про тотальний занепад Росії

Ходорковський пожалів Путіна і побажав йому любові "не тільки від собак"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: