На зоні Ходорковського відправили кочегарити і ремонтувати труби

Засудженого до нового терміну Михайла Ходорковського у карельській колонії направили працювати до господарського загону.

Екс-главу ЮКОСа Михайла Ходорковського, якого минулого тижня доставили для відбування покарання до колонії №7 у карельському місті Сегежа, направили працювати до господарського загону.

"Засуджені, які прикріплені до господарського загону, працюють у котельні, займаються підтримкою поточної життєдіяльності. За цю роботу вони отримують зарплату", - розповіло журналістам джерело в управлінні Федеральної служби виконання покарань.

Які конкретно роботи доручені Ходорковському, поки що невідомо. Господарський загін займається, зокрема, ремонтом, заміною застарілих труб, вікон, тощо.

Прибуття відомого ув'язненого до Сегежа місцеві мешканці сприйняли по-різному. Одні вважають, що це може привернути до міста увагу влади, інші ставляться до цього скептично.

"Кажуть, ніби дороги тут зроблять, ще щось. Дурниця все це. Шушукаються, звичайно, про нього (Ходорковського), але нам за великим рахунком все одно", - сказав один з містян.

Тим часом Преображенський суд Москви повернув матеріали справи з умовно-дострокового звільнення Ходорковського з СІЗО "Матроська тиша", де той перебував до 10 червня, після чого був етапований до колонії в Карелії.

Суддя повідомив, що клопотання повернуте, оскільки Ходорковський "направлений для відбування призначеного йому за вироком суду покарання".

Адвокати Ходорковського раніше висловлювали припущення, що швидке етапування їхнього підзахисного пов'язане саме з тим, щоб виключити можливість розгляду клопотання про його дострокове звільнення в Преображенському суді.

Як відомо, наприкінці грудня 2010 року Хамовнічеський суд Москви засудив Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва до 14 років колонії, визнавши їх винними в розкраданні 200 мільйонів тонн нафти і відмиванні виручки від її продажу. Пізніше суд пом'якшив покарання на один рік.

У першій справі про несплату податків в 2004 році Ходорковський і Лебедєв були засуджені до восьми років позбавлення волі. У 2008 році Читинський обласний суд відмовив Ходорковському в умовно-достроковому звільненні за першим терміном, мотивуючи своє рішення тим, що засуджений не розкаявся у скоєних злочинах і не освоїв в колонії професію швачки-мотористки.

Колишні бізнесмени були визнані міжнародною правозахисною організацією Amnesty International в'язнями совісті.

Читайте також:

Ходорковського таємно доставили на зону в Карелії

Ходорковський пригрозив Кремлю "арабським сценарієм"

У Росії в'язні спалили колонію, де сидів Ходорковський

Ходорковського і Лебедєва визнали в'язнями совісті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: