Один з найбагатших російських банкірів утік на Захід

Керівник "Банку Москви" Андрій Бородін, який довгий час перебував "під крилом" Юрія Лужкова, за даними преси, залишив Росію.

Один з найвідоміших і найбагатших російських банкірів, керівник "Банку Москви" Андрій Бородін, втік на Захід.

Про те, що він залишив Росію і влаштувався в Лондоні, повідомляють з посиланням на інформовані джерела російські агентства. За наявними даними, банкір терміново виїхав, боячись арешту - напередодні щодо "невстановлених" співробітників банку було порушено кримінальну справу про шахрайство.

У самому банку лише повідомили, що Бородін перебуває на лікарняному і в офісі його немає.

Серйозні проблеми у "Банку Москви" та його керівництва почалися майже одразу після звільнення Юрія Лужкова.

За версією слідства, "Банк Москви" надав кредит на 13 млрд рублів компанії "Прем'єр Естейт", потім ці гроші опинилися на особистому рахунку глави "Інтеко" Олени Батуріної (дружини Лужкова).

У лютому Бородіна допитали в рамках кримінальної справи про шахрайство, слідчі побували на дачі у банкіра з обшуком. Також співробітники слідчого комітету провели обшуки в ЗАТ "Інтеко" та офісах "Банку Москви".

За даними джерел, причина від'їзду Бородіна - порушення кримінальної справи за фактом шахрайства з кредитом, виданим банком ЗАТ "Прем'єр Естейт". За словами джерела, Бородін припустив, що надалі події можуть розвиватися "у силовому варіанті". ЗМІ повідомляють, що у кримінальній справі про незаконну видачу кредиту Андрій Бородін, як і раніше, проходить як підозрюваний.

Андрій Бородін, незважаючи на досить молодий вік, є одним з найбільш успішних, впливових і багатих російських банкірів. Проте широкій публіці, на відміну від його банку, він не надто відомий.

Кар'єрний зліт Бородіна в 1990-х роках здається фантастичним. Він закінчив фінансовий вуз, стажувався і працював два роки в Німеччині, а, повернувшись до Росії, практично одразу став радником мера Лужкова. Причому радником з одного з ключових напрямків - фінансово-економічного.

Припускаючи, як такий молодий фахівець обійняв таку високу посаду, преса зазначала, що ніби батько Андрія Бородіна був близьким другом Юрія Лужкова, і мер нібито ставився до свого радника, як до рідного сина. Пізніше з'явилася інша версія. Нібито є чи то друг сім'ї, чи то родич Бородіна, який працював раніше з Лужковим. І ось ця людина свого часу передав в кадровий відділ мерії резюме молодого фахівця.

Буквально через рік після цього було створено "Банк Москви", до речі, за порадою саме Бородіна. Лужков підписав розпорядження і схвалив установчі документи, де президент нового банку одночасно є радником мера з фінансово-економічних питань. Андрію Бородіну тоді було 27 років.

У 2008 році Бородін потрапив до списку найбагатших людей Росії за версією Forbes (57 місце зі статками в 1,7 млрд доларів). Щоправда, вже в 2010 Бородін втратив позиції, спустившись на 77 місце зі статком в 900 млн доларів.

У 30 років йому вручили орден "За заслуги перед вітчизною" 2 ступеня, а ще через 10 років - орден Дружби. Крім того, Андрій Бородін має два ордени, якими його нагородила Російська православна церква.

Читайте також:

Лужков вивіз дочок до Лондона, бо боїться за їхнє життя

Березовський допоможе Лужкову та Батуриній грошима

В Ірландії знайшли мільйони Ходорковського

Силовики обшукали банк російського мільярдера Лебедєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: