Трамп відклав підвищення мит на китайські товари через свято

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент США назвав своє рішення "жестом доброї волі"

Президент США Дональд Трамп заявив про відтермінування на два тижні підвищення мит на китайські товари.

Сполучені Штати підвищують мита на 30% на товари з Китаю на загальну суму 250 млрд доларів. Це рішення адміністрації Трампа мало набути чинності 1 жовтня. Але цього дня Китайська Народна Республіка святкує 70-у річницю свого утворення, і, за словами американського президента, віцепрем'єр цієї країни Лю Хе попрохав голову Білого дому про відтермінування свого рішення.

В якості "жесту доброї волі" Трамп вирішив відкласти підвищення мит до 15 жовтня, написав президент США у Twitter.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки і Китай 1 вересня почали вводити нові додаткові мита на товари одне одного. Китай запровадив 5-відсоткові мита на постачання сирої нафти, соєвих бобів та інших товарів з США загальною вартістю вище 75 млрд доларів. Зі свого боку Вашингтон запровадив мита на товари з Китаю загальною вартістю 300 млрд доларів на 15%. 

Відео У США назвали Китай "валютним маніпулятором"

Більше мільярда доларів за добу втратили найбагатші люди планети. Американська фондова біржа пережила найгірше падіння за рік. Все через загострення торговельної війни Дональда Трампа з Китаєм. Замість вигідної угоди, яку американський президент обіцяв усім ще тиждень тому, жорсткі дії та заяви з обох сторін, які ризикують вдарити по цілому світу.  

У США назвали Китай "валютним маніпулятором"

У травні 2019 року США підвищили з 10 до 25 відсотків ставки ввізного мита на китайські товари річним обсягом імпорту в 200 мільярдів доларів. Згодом президент США Дональд Трамп розпорядився розпочати процес розширення митних зборів на майже весь імпорт товарів з Китаю до США, яких поки що не стосувалися попередні підвищення ставок ввізного мита. У відповідь Пекін вдався до аналогічних дій та підвищив мита на продукцію зі США на загальну суму річного імпорту 60 мільярдів доларів.

Крім того, міністерство торгівлі США внесло китайську телекомунікаційну компанію Huawei та пов'язані з нею фірми в чорний список за "діяльність, яка суперечить національній безпеці" країни. Після цього КНР оголосила про намір створити власний чорний список компаній та осіб, яким буде заборонено працювати з китайськими фірмами.

Попередній раунд торговельних переговорів між США та Китаєм завершився безрезультатно у травні. Однак під час зустрічі на полях саміту Великої двадцятки в Осаці у червні президент США Дональд Трамп та лідер Китаю Сі Цзіньпін домовилися відновити переговори щодо торгівлі. Також Трамп пообіцяв китайському лідеру розблокувати поставки американських фірм для Huawei.

Залиште свій коментар

Вибір редакції