У МОЗ розробили нову модель фінансування медицини. Інфографіка

Модель передбачає стимуляцію медичних закладів підвищувати якість послуг.

Робоча група при МОЗ України підготовила концепцію реформи фінансування системи охорони здоров'я.

Відповідний документ було опубліковано на сайті відомства.

Нова сучасна модель фінансування системи охорони здоров'я передбачає чіткі зрозумілі гарантії держави щодо медичної допомоги, кращий фінансовий захист для громадян у випадку хвороби, ефективний та справедливий розподіл публічних ресурсів та скорочення неформальних платежів.

Відповідно до нової моделі українці отримуватимуть державний гарантований пакет медичних послуг. Тобто, замість декларації про надання всієї медичної допомоги безоплатно держава бере чітке зобов'язання надавати визначений обсяг медичних послуг. Громадяни знатимуть, що конкретно вони можуть отримати безоплатно, а за що необхідно сплатити — скільки, як саме і за яких умов.

У ході реформування фінансування медицини планується наявність єдиного національного замовника медичних послуг. Таким чином в системі працюватиме нова модель відносин без конфлікту інтересів — розмежування функцій замовника (той, хто платить) та постачальника послуг (автономні лікувальні заклади). Кошти на гарантований пакет послуг акумулюються в єдиному національному фонді. Утворюється єдиний простір медичних закладів.

Крім того, нова модель передбачає нові механізми оплати медичних послуг (за принципом "гроші йдуть за пацієнтом"). Держава поступово переходить до оплати медичним закладам реальних послуг, наданих пацієнтам, завдяки чому з'являються стимули для медичних закладів підвищувати якість та ставати ефективними.

медицина 19.02.

Нагадаємо, раніше премє'р-міністр України заявив, що у 2016 році в першу чергу має відбутися реформа Держаної фіскальної служби та митниці, прозора приватизація державних підприємств і дерегуляція. Голова уряду зазначив, що реформа ДФС та митниць необхідна для створення сприятливого бізнес-клімату. Ця реформа була представлена Міністерством фінансів на засіданні уряду. Вона передбачає, зокрема, що до управління чотирма митницями будуть залучені міжнародні компанії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: