У Швейцарії проходить референдум за відмову від АЕС

Дискусії тривають від часу аварії на Фукусімі в Японії.

У неділю, 27 листопада, у Швейцарії проходить загальнонаціональний референдум з питання про прискорену відмову від атомної енергетики.

Його проведення ініціювала Партія зелених, яка пропонує обмежити термін роботи АЕС 45 роками. Якщо більшість проголосує "за", це означатиме, що в 2017 році закриють три з п'яти наявних станцій, четверта повинна припинити роботу в 2024 році, а у 2029-му в країні не залишиться жодної, пише ТАСС.

Проти такої перспективи рішуче висловився уряд. Не підтримала ініціативу зелених і більшість депутатів в обох палатах парламенту, де домінують праві та центристські партії.

Однак Партія зелених має вагомий аргумент: на АЕС по всьому світу регулярно відбуваються небезпечні інциденти, і те, що трапилося на Фукусіма-1 в Японії - наочне тому підтвердження.

Прихильники ініціативи про прискорену відмову від атомної енергетики звертають увагу і на той факт, що середній вік швейцарських АЕС становить 41 рік, а станція Бецнау-1 взагалі найстарша у світі - вона експлуатується вже 47 років.

У Швейцарії дуже багато джерел енергії, впевнені зелені. Енергію АЕС, не сумніваються вони, можна буде "замінити електрикою, вироблюваною за допомогою води, сонця, вітру та біомаси".

Згідно з опитуваннями громадської думки, більшість громадян Швейцарії має намір підтримати ініціативу партії зелених на референдумі.

Разом з тим, незважаючи на таку підтримку, ініціатива може не пройти, оскільки необхідно, щоб за неї проголосували громадяни як в цілому по країні, так і в більшості з 26 кантонів і напівкантонів, тобто має бути дотримано законодавчо закріплене для подібних плебісцитів правило "подвійної більшості".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: