В Австралії ввели типові пачки для всіх брендів цигарок

В Австралії ввели типові пачки для всіх брендів цигарок

Нова типова пачка для сигарет в Австралії / Фото: prwatch.org

З грудня 2012 року цигарки продаватимуть у пачках неприємного зелено-оливкового кольору.

Австралійський сенат схвалив введення типового дизайну для сигаретних пачок всіх брендів.

Схвалення в сенаті було останнім етапом прийняття законопроекту, пише ВВС. Через внесення декількох поправок закон буде ще раз переданий на розгляд у нижню палату парламенту, проте після проходження проекту через сенат ця стадія вважається вже скоріше формальною.

Згідно новому закону, який набуде чинності з грудня 2012 року, сигарети перестануть продавати в пачках фірмового дизайну. Замість цього в продаж надійдуть сигаретні пачки зелено-оливкового кольору, який, за результатами досліджень, був визнаний найбільш неприємним для людини кольором.

З пачок також зникнуть фірмові логотипи: замість них на сигаретах однотипним шрифтом буде просто вказано назву бренду. Крім того, на сигаретах також будуть обов'язково додані фотографії з негативними наслідками куріння.

Австралія стала першою країною, яка ввела настільки суворі обмеження для тютюнових компаній. У червні 2011 року стало відомо, що компанія Philip Morris подала в суд на уряд Австралії за розробку такого закону. Чим закінчився розгляд справи, поки невідомо.

Як пишуть ЗМІ, у квітні уряд підвищив мито з усіх продаваних сигарет на 25 відсотків і запустив рекламну кампанію по боротьбі з курінням вартістю 85 мільйонів доларів.

Читайте також:

Рада заборонила рекламу цигарок

Знайдено спосіб, який змусить кинути курити будь-кого

УЄФА заборонила паління цигарок на всіх стадіонах Євро-2012

Європа переходить на протипожежні сигарети

Повʼязані теми:

Наступна публікація