Всеправославний собор на Криті прийняв свій перший документ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В українському питанні очільники церков досі тримають інтригу.

На Криті закінчився другий сесійний день Всеправославного собору. Ієрархи ухвалили перший документ, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Попри жваві дискусії, документ про місію православ'я у сучасному світі було схвалено одноголосно. Це є добрим знаком, що церковні керівники здатні плідно співпрацювати та приймати рішення.

Офіційної інформації про те, чи говорили на соборі про Україну, немає. З власних джерел журналістам стало відомо, що вже готовий до оприлюднення документ про українське питання. Його начебто планували поширити у вівторок, але цього не сталося.

У Константинопольському патріархаті відмовилися навідріз коментувати це питання. Тому поки що зберігається інтрига, чи буде документ оприлюднено під час собору та чи існує він узагалі.

Що відомо точно – це те, що звернення Верховної Ради України щодо сприяння внормуванню життя українських православних спільнот розгляне синод Константинопольського патріархату. Це станеться в Стамбулі вже після завершення собору на Криті.

На грецькому острові Крит розпочався Всеправославний собор: перша зустріч предстоятелів православних церков за понад 1200 років. На форум не приїхали представники РПЦ та ще кількох церков. Перша сесія собору була відкритою. Слово надали кожному з предстоятелів. Говорили здебільшого про об'єднання, більшість досить різко висловилася на адресу чотирьох церков, що не приїхали. Вселенський патріарх Варфоломій, який виступав у ролі модератора, зазначив, що у церков, які не приїхали, буде можливість підписати соборні документи після закінчення собору.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Відео На Криті закінчився другий сесійний день Всеправославного Собору

Залиште свій коментар

Вибір редакції