Учасники Всеправославного собору різко висловилися проти церков, які не приїхали

Священослужителі провели відкриту сесію, після чого закрилися від журналістів до п'ятниці.

На грецькому острові Крит розпочався Всеправославний собор: перша зустріч предстоятелів православних церков за понад 1200 років. На форум не приїхали представники російської православної та ще кількох церков. Перший день Всеправославного собору розпочався з відкритої сесії. А вже ввечері священослужителі сховалися від журналістів і до п'ятниці працюватимуть у закритому режимі. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Робочий день у предстоятелів сьогодні розпочався о сьомій ранку, традиційною спільною молитвою. Приїхали всі десятеро церковних предстоятелів, які прибули на Крит та беруть участь у соборі. Делегації пересуваються на звичайних мікроавтобусах, патріархи - на простих легковиках у супроводі поліції. Наприкінці служби до православних ієрархів приєдналися католики та англікани, які перребувають тут на правах спостерігачів. На спільній молитві вони встали на коліна.

Перша сесія собору була відкритою. Слово надали кожному з предстоятелів. Говорили здебільшого про об'єднання, більшість досить різко висловилася на адресу чотирьох церков, що не приїхали. Вселенський патріарх Варфоломій, який виступав сьогодні у ролі модератора, зазначив, що у церков, що не приїхали, буде можливість підписати соборні документи після закінчення собору.

Відзавтра тут розпочнуться закриті сесії. На порядку денному шість питань, зокрема, наприклад, питання про стосунки з іншими церквами та цілком побутові речі, наприклад, про - шлюби між представниками різних конфесій. Звітувати обіцяють щовечора.

Але українцям слід чекати на новини раніше. За нашою інформацією, послання українського парламенту, яке наприкінці тижня було відправлено до константинопольського патріархату, вже офіційно отримане. У куларах нам вдалося дізнатися - нині у вселенському патріархаті готують відповідь на це звернення, оприлюднити її обіцяють протягом доби.

Нагадаємо, перед собором Верховна Рада України ухвалила звернення до Вселенського патріарха Варфоломея щодо надання українській православній церкві статусу автокефальної. На це гостро відреагували в Московській патріархії.

Тим часом в інтернеті ініціативна група збирає підписи до Вселенського патріарха Варфоломея І щодо сприяння у наданні автокефалії Українській православній церкві. Автори наголошують, що статус автокефальної церкви є природним і закономірним, "враховуючи 1000-річний досвід існування української держави ще з часів нашої православної єдності з Візантією".

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

ВідеоВсеправославний Собор розпочався на острові Крит

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: