Євросоюз підтримав введення мільярдних санкцій проти Іспанії та Португалії

У країн є десять днів, щоб оскаржити це рішення.

Європейський союз розпочав процедуру введення санкцій проти Іспанії та Португалії.

Про це домовилися міністри фінансів країн єврозони у вівторок, 12 квітня, передає Російська служба Бі-бі-сі.

Таке рішення рада міністрів прийняла через те, що країни Піренейського півострова не змогли знизити дефіцит бюджету до встановленого Євросоюзом терміну.

У Іспанії і Португалії є десять днів, щоб представити свої аргументи і оскаржити рішення. Вони повинні довести, що бюджетний дефіцит був пов'язаний із якимись екстреними обставинами. Інакше на них можуть бути накладені штрафи до 0,2% їх ВВП, що може скласти кілька мільярдів доларів.

Якщо апеляція буде відхилена, то Єврокомісія протягом 20 днів повинна прийняти рішення про запровадження санкцій. Керівництво ЄС ніколи ще не застосовувало цей захід стосовно країн, які входять у блок.

Прем'єр-міністр Португалії Антоніу Кошта розкритикував рішення про санкції, назвавши його контрпродуктивним.

"Європейська економіка та єврозона нічого не виграють від введення будь-яких санкцій проти Португалії та Іспанії", - заявив він.

Іспанія і Португалія з 2009 року мають підвищений дефіцит бюджетів. Кожен рік Єврокомісія встановлює цільові значення щодо зниження дефіциту. Ці значення повинні бути досягнуті до певного терміну. В останні два роки країни їх не виконували.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: