Іспанія та Португалія можуть бути оштрафовані ЄС на мільярди доларів

Іспанія та Португалія можуть бути оштрафовані ЄС на мільярди доларів

Фото: Reuters

Країни не знизили дефіцит бюджету до встановленого терміну.

Євросоюз може накласти мільярдні штрафи на Іспанію та Португалію через те, що ці країни не змогли знизити дефіцит бюджету до встановленого терміну.

Країни повинні довести, що дефіцит був пов'язаний з якимись екстреними обставинами, інакше їм загрожують штрафи до 0,2% їх ВВП, що може скласти кілька мільярдів доларів, передає Російська служба Бі-бі-сі.

12 липня відбудеться зустріч Ради міністрів фінансів ЄС, на якій чиновники розглянуть заяву Єврокомісії з приводу штрафів для Іспанії та Португалії. До цього засідання країни можуть підготувати свої заяви.

Якщо Рада схвалить пропозицію Єврокомісії, то протягом 20 днів на Іспанію та Португалію будуть накладені штрафи. Цей захід ще ніколи не застосовувався керівництвом Євросоюзу до країн, які входять до блоку.

Іспанія і Португалія з 2009 року мають підвищений дефіцит бюджетів. Кожен рік Єврокомісія встановлює цільові значення щодо зниження дефіциту. Ці значення повинні бути досягнуті до певного терміну. В останні два роки країни їх не виконували.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація