З Національного музею Каїра викрали вісім експонатів, у тому числі статую фараона Тутанхамона.
Невідомі викрали з Каїрського музею вісім експонатів, у тому числі статую фараона Тутанхамона. Про це в своєму блозі повідомив генеральний секретар Вищої ради із старовини Єгипту Захі Хавасс. За його словами, влада Єгипту почала пошук людей, які вкрали експонати з музею.
Повний список зниклих предметів наведений у блозі Хавасса, який раніше стверджував, що з музею в ході нападу мародерів не було викрадено жодного предмета.
Каїрський музей, розташований у центрі столиці Єгипту, піддався нападу мародерів 28 січня, коли велика частина поліцейських залишила охорону будівлі. Частина вандалів зуміла проникнути у виставкові зали. В одному з них було зруйновано більше десяти скляних стендів, предмети в яких постраждали. Крім того, мародери розграбували сувенірний магазин у музеї.
Всього в результаті дій вандалів постраждало близько 100 експонатів музею, проте, як стверджував Хавасс, всі вони підлягають відновленню.
Запобігти розграбуванню музею вдалося завдяки своєчасному втручанню жителів Каїра. Вони, разом з трьома поліцейськими музею, які лишились, затримали дев'ять осіб, які намагалися винести з музею експонати. Останнім часом охорону музею здійснювала армія Єгипту.
У Каїрському музеї, серед інших цінностей, зберігаються 27 мумій фараонів і членів їх сімей. 9 з них знаходяться у виставкових залах.
З 25 січня у Єгипті відбувалися народні хвилювання, що привели до відставки 11 лютого президента Хосні Мубарака. Будівля Каїрського музею знаходиться поруч зі штаб-квартирою правлячої партії Єгипту, розгромленої і спаленої демонстрантами.
Читайте також:
Мародери розгромили знаменитий Національний музей в Каїрі
Армія Єгипту взялася за повалення наметового містечка в центрі Каїру
Уряд Мубарака залишиться при владі до виборів