Армія Єгипту взялася за повалення наметового містечка в центрі Каїру

Зусиллями армії Єгипет повертається до повсякденного життя, зноситься наметове містечко.

Площа Тахрір в центрі єгипетської столиці, що стала символом народного повстання єгиптян проти режиму Хосні Мубарака, зусиллями армії повертається в неділю до повсякденного життя. Зноситься наметове містечко, яке ще залишається на зеленому п'ятачку в "серці" Тахріра.

Військовослужбовці, вставши кругом по периметру площі, намагаються відновити автомобільний рух, відтісняючи численних демонстрантів, які продовжують святкувати "революцію на Нілі".

У суботу сотні молодих людей активно прибирали та вивозили сміття, що зібралося на площі майже за три тижні заворушень, фарбували бордюри і відтягали загородження з колючого дроту і металевих щитів. Армія відганяла техніку та евакуювала згорілі машини, які всі ці дні служили кордонами для протестуючих, блокуючи під'їзди до Тахрір.

Зараз машини вже спокійно проїжджають через коло, хоча ще напередодні сотні демонстрантів блокували проїзд для автомобілів, витісняючи ті нечисленні транспортні засоби, водії яких наважувалися проїхати через площу. Більшість протестуючих покинуло Тахрір, але залишається чимало й тих, хто готовий продовжувати протест до повного виконання всіх вимог опозиції.

У суботу лідери єгипетської опозиції виступили з "народною заявою" від імені продемократичних активістів, в якій закликали до негайної відміни чинного вже 30 років режиму надзвичайного стану, відставки уряду та припинення роботи парламенту. Опозиціонери наполягають на звільненні всіх політичних ув'язнених, розпуск військових і надзвичайних трибуналів, свободу слова і політичних партій, активного залучення громадянського суспільства в перехідний процес. Вони домагаються створення перехідної президентської ради, до якої увійдуть четверо цивільних осіб і тільки один військовий, формування перехідного уряду для підготовки президентських виборів, а також створення комісії з розробки нової конституції.

У неділю відбудеться перше засідання уряду Ахмеда Шафіка, яке Вища рада армії наділила статусом виконуючого обов'язки прем'єра. Між тим, у відношенні ряду міністрів цього кабінету діє заборона на виїзд за кордон. У списку тих, кому заборонено залишати територію країни, 43 чиновника, у тому числі 29 міністрів з діючого кабінету і 14 - з колишнього. Заборона поширюється і на екс-прем'єра Ахмеда Назіфа. З нинішнього кабінету відомо тільки про Анас аль-фіки, міністра інформації, якого напередодні не випустили в Лондон. Також з'явилася інформація про те, що Вища рада армії вивчає питання про розпуск нинішнього уряду і формування перехідного під керівництвом Шафіка. Передбачається, що до нього не увійде жоден з міністрів, що працювали в епоху Назіфа, за винятком міністра міжнародного співробітництва Фаїз Абу Нага і держміністра військової промисловості Сейіда Мешааля.

Читайте також:

Єгипет всю ніч святкував відставку Мубарака

Мубарак звинуватив США в удаваному прагненні до демократії

Швейцарія заморозить усі рахунки Мубарака і його близьких

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: