Іспанська клініка запропонувала "лікування" від гомосексуалізму

Іспанська клініка запропонувала "лікування" від гомосексуалізму

Гей-паради останнім часом стали дуже поширеним явищем / Фото: AFP

Каталонські чиновники збираються оштрафувати клініку, яка запропонувала послуги з лікування нетрадиційної сексуальної орієнтації.

Управління охорони здоров'я Каталонії почало перевірку діяльності барселонської клініки, яка пропонувала пацієнтам послуги з "лікування" гомосексуалізму.

Повідомлення про відповідну методику, нібито розроблену психіатром клініки Хоакіном Муньос, з'явилися кілька днів тому в каталонській пресі.

Муньос спробував впливати на сексуальну орієнтацію своїх клієнтів за допомогою психотерапії та лікарських засобів, що знижують статевий потяг. Як зазначалося в публікації, клієнтуру Муньоса становили молоді люди, який направили на "лікування" священики.

Коментуючи повідомлення преси, голова управління охорони здоров'я Каталонії Марина Гелі нагадала, що Всесвітня організація охорони здоров'я не розглядає гомосексуальну орієнтацію як хворобу або стан, що вимагає медичного втручання.

Крім того, права представників сексуальних меншин захищені законодавством Іспанії та інших розвинутих країн. У зв'язку з цим, "лікування" нетрадиційної сексуальної орієнтації в медичному закладі не має жодних виправдань, підкреслила Гелі.

Перевірка клініки, ініційована управлінням охорони здоров'я, триватиме місяць. За її результатами буде ухвалено рішення про штрафні санкції щодо медичної установи.

Гомосексуалізм був виключений з переліку психічних захворювань Американською психіатричною асоціацією в 1974 році. У 1990 році аналогічні зміни були внесені до Міжнародної класифікації хвороб Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Читайте також:

У Непалі вирішили створити "рай для геїв"

Американські конгресмени дозволили геям служити в армії

У Москві пройшов наймасштабніший гей-парад за останні 5 років

Ісландія на чолі з прем'єром-лесбіянкою легалізувала гей-шлюби

Повʼязані теми:

Наступна публікація