Американські конгресмени дозволили геям служити в армії

Комітет Сенату скасував правило, в яким представникам секс-меншин не дозволялося заявляти про свою орієнтацію.

Комітет Сенату США з питань збройних сил проголосував за скасування чинного в американських збройних силах правила "не питай, не говори", відповідно до якого геям і лесбійкам заборонялося служити, якщо вони відкрито заявляли про свою сексуальну орієнтацію.

Акт отримав підтримку 16 членів комітету при 12 голосах проти.

Пізно ввечері 27 травня поправку також затвердили більшістю голосів у Палаті представників. Тепер текст поправки буде винесений на голосування Сенату.

Поставлена на голосування поправка є частиною великого нового законопроекту про функціонування армії. У випадку, якщо обидві палати парламенту схвалять поправку, вона може вступити в законну силу не раніше грудня 2010 року, коли Пентагон завершить перевірку боєздатності військ.

Негласне правило "не питай, не говори" діє в збройних силах США з 1993 року. Принцип неодноразово піддавався критиці з боку правозахисників і активістів гей-рухів, які вважають його дискримінаційним. Адміністрація Барака Обами почала кампанію з легалізації геїв і лесбійок в армії в січні 2010 року, проте раніше ніяких кроків у цьому напрямі на законодавчому рівні не робилося.

Читайте також:

Неонацисти зірвали перший гей-парад в Словаччині

В Португалії дозволять одностатеві шлюби

Міліція розігнала гей-парад у центрі Мінська

У Миколаєві вперше в Україні причастять геїв і лесбіянок

ВідеоАмериканські конгресмени дозволили геям служити в армії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: