Севастополець плив два дні і дві ночі, не стуляючи очей

Севастополець плив два дні і дві ночі, не стуляючи очей

Олег Софяник / Фото: Сегодня

Українець проплив 148 км у відкритому морі у безперервному запливі, що тривав 51 годину і 45 хвилин.

Севастопольський плавець-екстремал 46-річний Олег Софяник проплив 148 км у відкритому морі. Це був безперервний заплив, який тривав 51 годину і 45 хвилин. Весь цей час він знаходився у воді - плив, не стуляючи очей. Олег Софяник стартував вранці 4 вересня в 11.00 від мису Тарханкут біля села Оленівка, проплив повз Євпаторійського мису і мису Лукулл, і фінішував 6 вересня в Козачій бухті Севастополя. Іноді йому доводилося видалятися по ходу дистанції від берега на 7-10 км. Неймовірно і те, що весь цей час він плив без супроводу - на оренду катера зайвих грошей не знайшлося.

"Я пропонував, але ніхто не погодився мене супроводжувати, - розповів екстремал. - Це ж час більше двох діб і витрата коштів. Так що я ще й сам тягнув на поясному ремені за собою надувний човен. Там у мене вода, термос із чорним чаєм, харчування - шоколад, фініки, печиво, і мобільний телефон. Я його тримаю у скляній банці з-під кави. При попутному вітрі човен навіть допомагає рухатися швидше - до 3-4 км/год, йде вперед, як вітрило, але якщо зустрічний - це додаткові зусилля".

За словами Олега, дистанцію він долав брасом - як найбільш економічним стилем і зручним з урахуванням того, що йому довелося тягти за собою човен. Сім разів до нього підходили яхти і судна, пропонуючи допомогу. А вже поблизу Севастополя моряки з іноземного суховантажу, приголомшені незвичайною картиною в морі, готові були поповнити його продуктові запаси.

"Це справжній екстрім - і за витратами сил, і за відчуттями, - говорить рекордсмен. - Без перебільшення: пливеш і дивишся в очі смерті. Виклик собі і стихії. Адже вночі при зміні напрямку вітру мене могло забрати далеко у відкрите море і мене б ніхто не знайшов. Вже під кінець першої доби запливу з'явилися звукові галюцинації, то мене як ніби кликали по імені, то я чув чиїсь розмови. Потім виникали і бачення що наближається корабель. Але я завжди читаю молитву - це додає мені сили і духовної, і фізичної. Вранці 6 вересня мені було вже дуже важко, почало зводити долоні. І ще мені довелося змінити свій маршрут через сильний зустрічний західний вітер. Я встиг попередити зустрічаючих на березі, що буду фінішувати в Козачку, а не на мисі Херсонес, як планував спочатку. Радий, що в мене все вийшло - з третьої спроби. Коли вийшов на берег налинули такі переможні емоції, що відчув себе Олександром Македонським".

Після запливу Олег Софяник спав всього сім годин - прокинувся і пішов на роботу. Він працює охоронцем у севастопольській приватній фірмі - доба через троє: такий режим йому зручний для тренувань і запливів.

Читайте також:

47-кілограмова американка виграла чемпіонат ненажер

Найменшою людиною у світі став 70-сантиметровий колумбієць

Встановлено новий світовий рекорд швидкості автомобіля (відео)

Повʼязані теми:

Наступна публікація