В храмах США собаки прислужують священикам на месах

Дата публікації
Перегляди
1887
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В храмах США собаки прислужують священикам на месах

Cвященик Рой Снайпс зі своїми собаками / Фото: beezodogsplace.com

Собаки відкривають-закривають двері і включають-вимикають світло під час служби, а також знімають стрес у прихожан.

В одному з католицьких храмів на півдні США священику прислужують на месі і допомагають у повсякденних пасторських турботах собаки.

Отця Роя Снайпса, настоятеля одного з техаських католицьких парафій, постійно можна спостерігати в супроводі його численних вихованців - собак, разом з якими він і звершує богослужіння, відправляє треби, спілкується з парафіянами.

Під час меси собаки спокійно сидять у вівтарній частині храму або ходять по храму, за словами священика, "підбадьорюючи віруючих і беручи участь у молитві віруючих". Під час проповіді вони нерідко лежать в кріслі настоятеля.

"Коли хто-небудь з нових прихожан або парафіянок заявляє, що собакам в храмі не місце, то я відповідаю, що якщо він або вона шукає прихід без собак, то легко знайде його, - каже клірик.

"У нашу дегуманізовану епоху - собак можна вважати ангелами, які здатні допомогти повернути нам людський вигляд", - вважає отець Рой.

У цій справі священик Рой Снайпс, судячи з усього, був новатором. Перша меса разом з собакою була здійснена ним у 1985 році. Проте тепер батько Рой не самотній, тому що мода на чотириногих церковних служок поширюється дуже швидко.

Так, лабрадор Тигр, який виявився непридатним для пошукової діяльності після того, як пройшов курс дресирування в престижному центрі в Прінстоні (Міннесота), - став в нагоді у якості "прислужника" у трьох методистських громадах міста Будбей Харбор (штат Мен).

Тигр супроводжує жінку-пастора (у минулому ветеринара) на богослужбові збори, відкриває-закриває двері і включає-вимикає світло під час служби, відвідує разом з нею хворих членів громади та допомагає в роботі з відвідувачами кімнат для психологічної релаксації.

Пастор Харвелл з методистської церкви штату Нью-Гемпшир служить разом з французьким бульдогом Карні, який приймає участь, в тому числі, і в роботі психологічної церковної служби. Пастор впевнений, що собака робить дуже важливе "служіння розради", знімаючи стрес і благотворно діючи на душі людей, які налагоджують контакт з його вихованцем.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1887
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація