Вчені створили підводний плащ-невидимку (відео)

Вчені створили підводний плащ-невидимку (відео)

Вчені винайшли підводний "плащ-невидимку" / Фото: скриншот

Ідею створення пристрою, за допомогою якого можна будь що сховати у воді, "підкинули" пустельні міражі.

У Техаському університеті в Далласі дослідники розробили пристрій, здатний приховувати предмети одним рухом важеля електричного вимикача, пише "Комсомольская правда" в Украине".

Для цього вчені використали унікальні фізичні і електричні властивості вуглецевих нанотрубок і оптичний ефект, завдяки якому в пустелі або на море можна спостерігати міражі.

Звучить неймовірно, але сумніватися в словах вчених просто немає сенсу, адже цей ефект вони не просто точно й докладно описали у своїй роботі, але й не побоялися представити докази всьому світу.

Підводний плащ-невидимка в своїй роботі використовує ефект заломлення променів світла, точно такий же, який викликає появу міражів в пустелях. Цей ефект виникає на межі мас повітря чи води, які мають істотну різницю в температурі, а отже, і різний коефіцієнт заломлення світла.

Ця різниця коефіцієнта заломлення є тим, що змушує відбите світло потрапити в очі глядача, а не піти куди-небудь в навколишній простір.

Використовуючи струмопровідні вуглецеві нанотрубки, труби з атомів вуглецю, стінки яких мають товщину в один атом, розташовані на поверхні листа прозорого матеріалу, вдається швидко нагріти воду біля поверхні листа матеріалу до високої температури.

Різниця в температурі води забезпечує необхідну різницю коефіцієнтів заломлення, виникає "ефект міражу", який приховує предмет, розташований позаду прозорого листа. І відбувається це майже миттєво.

Нагадаємо, раніше вчені заявляли про створення плаща-невидимки. Так, Девід Сміт з університету міста Дьюка та його колеги з Південно-східного університету міста Нанкін (Китай) застосували новий підхід до створення "плаща-невидимки". Він був заснований на нових принципах різновиду метаматеріалу, який дозволяє робити сховані під ним предмети невидимими в ширшому діапазоні випромінювання, ніж колишні розробки.

Читайте також:

Український вчений винайшов шкарпетки від безсоння

Японці змайстрували мотоцикл-унітаз із заправкою фекаліями (відео)

Вчені розробили прототип килима-літака (відео)

Британський фізик створить плащ-невидимку, як у Гаррі Поттера

Повʼязані теми:

Наступна публікація