Біля берегів Севастополя виловили акулу-гобліна

Севастопольські рибалки чимало здивувалися, коли виловили це чудовисько. Тут бачили багатьох морських гадів, але такий екземпляр попався вперше.

Біля берегів Севастополя, прямо у міській бухті, рибалки виловили акулу-гобліна, яка мешкає в Тихому океані на великій глибині.

Досі вчені мало що знають про її звички і навіть чисельність. Тепер ще залишається гадати, як ця акула опинилася за тисячі кілометрів від рідних місць.

Свою назву (акула-гоблін або акула-домовик) риба отримала за химерний вигляд: морда акули закінчується довгим клюковидним наростом. Цей вид мало вивчений, науці відомі менше п'яти десятків екземплярів.

Акула мешкає біля берегів Японії у водах Тихого океану, і як вона опинилася в Антлантці, де інша солоність води, - незрозуміло.

"Знаю випадки, коли запливала блакитна або тигрова акула, але вони до берегів Босфору підпливали і йшли назад, для них цей бар'єр солоності виявився нездоланним", - сказала зберігач фонду Севастопольського акваріуму Алла Короткова.

Останнім часом спостерігається величезне число переселенців, але в основному з-за людської діяльності, тому багато видів потрапляють у неприродне для себе середовище існування і живуть.

Але от у цієї акули, схоже, мало часу. Вона у дуже важкому стані. Вчені вважають, що її просто хтось викинув у море.

Читайте також:

У Дніпрі біля Конча-Заспи завелася піранья

Єгипет запідозрив, що кровожерливих акул підіслали з Ізраїлю

У Чорному морі залишилось лише три види риб

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: