У США побачили, як Україна перетворюється на Білорусь

Дата публікації
Перегляди
3173
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У США побачили, як Україна перетворюється на Білорусь

Для Заходу Україна скоро стане Білоруссю-2 / Фото: Украинское Фото

Вирок Тимошенко призведе до погіршення ставлення до України країн Заходу, заявив американський експерт.

У країнах Заходу може сформуватися вкрай негативна думка про Україну, як про країну, в якій не дотримуються демократичних норм.

Про це сказав Говард Дін, колишній кандидат від демократів у президенти США і нинішній член ради директорів Національного демократичного інституту.

"Існує ризик, що про Україну почнуть думати як про Білорусь. Дуже важливо, щоб цього не сталося. Україна дуже важлива для Сполучених Штатів, але ще більше — для Європейського Союзу. Тому ми — США та ЄС — у цій боротьбі разом, і хотіли б залишатися разом з вами. Але зараз здається, що Україна нас відштовхує", — сказав він.

"У західних демократіях переслідування політичних опонентів — це та червона лінія, за яку не можна заходити. Ми не віримо в те, що однопартійна система може бути успішною. У довгостроковій перспективі такого не може бути ані в політичній сфері, ані в економічній. Тому ми дійсно досить чутливо ставимося до подій в Україні", — підкреслив Дін, коментуючи "газову справу" Тимошенко.

При цьому він не взявся прогнозувати, чи будуть запроваджені санкції проти українських урядовців і політиків.

"Думаю, ваша країна стоїть на роздоріжжі. Після вироку Тимошенко імідж вашої країни на Заході дуже постраждав, і в довгостроковій перспективі це зашкодить їй економічно. Тепер погляди прикуті до виборчого законодавства України", — зазначив він.

Нагадаємо, 11 жовтня суддя Печерського районного суду Києва Родіон Кірєєв засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення службових повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. Згідно з рішенням суду, також упродовж трьох років вона не зможе обіймати державні посади.

Пізніше Венеціанська комісія у своїх висновках відзначила, що справу Тимошенко не повинен був розглядати "тимчасовий суддя" - той, хто ще не пропрацював 5 років до отримання статусу постійного.  Тимчасові судді не є повністю незалежними, оскільки перебувають під наглядом перед отриманням призначення.

Читайте також:

ЗМІ: конгрес США готує жорстку резолюцію з приводу Тимошенко

Емісари від ПАРЄ приїдуть розбиратися зі справою Тимошенко

Регіонали звинуватили Європарламент у втручанні в судові процеси

ЄС не покине Україну, навіть якщо Янукович застрелить Тимошенко – комуністи

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3173
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація