Ляшко у Верховні раді нюхав та цілував землю

Ляшко у Верховні раді нюхав та цілував землю

Олег Ляшко / Фото: УНІАН

Нардеп під час розгляду законопроектів про ринок земель виніс на трибуну торбинку з землею.

Народний депутат Олег Ляшко на засіданні парламенту виступив проти продажу землі.

Під час розгляду законопроектів про ринок земель автором одного з яких є Олег Ляшко, він вийшов до трибуни з торбинкою, в якій була земля.

Поставив торбинку на трибуну, взяв жменю землі і, звертаючись до міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка, сказав: "Пане міністре, коли Ви в останнє босими ногами ходили по цій землі, коли Ви в останнє нюхали її (при цьому Ляшко понюхав землю, – ред.), коли Ви в останнє цілували її (при цьому він поцілував землю в долонях, – ред.), ніколи".

Він наголосив, що якби міністр цінував українську землю, то ніколи б не пішов на те, щоб її продавати "за якісь пусті папірці".

За його словами, сьогодні йдеться про необхідність ринку землі через те, що "комусь із олігархів, які сьогодні при владі, захотілося мільярди покласти собі до кишені".

Він виступав на трибуні протягом 10 хвилин.

Голова Верховної ради України Володимир Литвин після виступу Ляшка зазначив, що один з колишніх голів Аграрного комітету колись весь час говорив: "Село гине". При цьому не уточнив, про кого йдеться.

Він зазначив, після таких виступів складається враження, деякі народні депутати взагалі не розуміють, про що йдеться, і при цьому навіть не читали ті законопроекти, які самі вносять.

Нагадаємо, у четвер, 17 листопада, Рада прийняла за основу урядовий законопроект про ринок землі та відразу ж відправила його на повторне перше читання.

Також до Ради вніс свій проект закону про землю і депутат від ПР Григорій Смітюх, за який проголосувало 6 із 335 народних депутатів, а за законопроект позафракційного Олега Ляшка проголосував лише один народний депутат із 334.

Законом Ляшка передбачено, зокрема, що право власності на землю набувається виключно "шляхом запровадження особливого механізму продажу землі та надання її в оренду виключно громадянам України". Передбачено, що кошти від оренди землі мають надходити до Державного земельного фонду, який має бути створений.

Читайте також:

Рада прийняла урядовий проект закону про землю

Оформити документи на землю стане значно простіше

Українцям не дозволять продавати землю вже з наступного року

Українські землі оцінили у 70 мільярдів доларів

Повʼязані теми:

Наступна публікація