Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Місто порожнє". Як живеться людям в окупованому Донецьку

Найчастіше пункт пропуску перетинають пенсіонери.

Офіс омбудсмена підрахував цивільні втрати на контрольно-пропускних пунктах на Донбасі. 27 осіб померли там у чергах впродовж минулого року. Чим живуть люди в окупації, що розповідають про Донецьк та чи мріють повернутися в Україну, у сюжеті ТСН.19:30.

Аби дістатися з окупованого Донецька на підконтрольну Україні територію, потрібно спочатку пройти блокпости терористів, потім - їхній пункт перетину, потім - проїхати нульові позиції вже в Україні і, нарешті, пройти контроль тут. Крім того, потрібно вистояти чергу на автобус і рушити до одного з найближчих містечок.

На КПВВ "Мар'їнка" складається враження, що в Донецьку не лишилось молоді, бо абсолютна більшість у цій черзі - це люди старшого віку. Більшість подорожніх пов'язані однією метою – їдуть по пенсію.

Прикордонники пояснюють, що нинішня ситуація - не черги, бо перед зимовими святами людей було вдвічі більше. "Шість-сім тисяч за день. Це – не найбільші. Черги майже відсутні", - пояснив керівник прикордонного загону КПВВ "Мар'їнка" Роман Косе.

У черзі ТСН розповідають про Донецьк і кажуть, що місто змінилося. "Місто порожнє. Довкола - "оренда", магазини не працюють, транспорт працює погано", - розповідає один з чоловіків, що живе у Донецьку.

Відео Чим живуть люди в окупації та чи мріють повернутися в Україну

На фронті від снайперської кулі загинув один військовий ЗСУ. Про це повідомили в штабі проведення ООС. За попередньою інформацією, це сталося в районі Авдіївки. Тим часом офіс омбудсмена підрахував цивільні втрати на контрольно-пропускних пунктах на Донбасі. 27 людей померли у чергах на КПВВ впродовж минулого року. Щодня тисячі людей вимушені долати довгий шлях, аби проїхати з окупованої території. Чим живуть люди в окупації – у сюжеті.  

Чим живуть люди в окупації та чи мріють повернутися в Україну

Його обличчя ми вам не можемо показати, аби потім не міняти його в бойовиків за патріотичну позицію. У Сергія (назвемо його так) за синьо-жовтий прапор ув'язнювали доньку, а йому пробили голову за участь в мітингу за Україну. На запитання, куди їдуть працювати, каже: "Розумні – до України".

Такі люди в цій черзі зрідка. Вже шостий рік на цьому місці люди говорять про власну байдужість. "Я хочу, щоб усі люди дружили", - відповідають на питання про те, чи хочуть, щоб Донецьк став українським.

Вже навіть не приховують, що нічого страшного не бачать, якщо паспортів відразу три: "А що від цього залежить – паспорт російський чи український?". У цій черзі люди твердо переконані в одному: яким життям житиме їхній Донецьк, від них не залежить аж ніяк. "Від вищого кола все залежить".

Кореспондентка ТСН Наталя Нагорна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції