МОЗ економитиме на українцях, купуючи дешеві ліки

Дата публікації
Перегляди
1793
Поділитись:
WhatsApp
Viber
МОЗ економитиме на українцях, купуючи дешеві ліки

Хворі на рак крові не вірять в обіцянки уряду

МОЗ виправдовується, що у повному обсязі будь-яка держава не може забезпечити хворих ліками.

Державні закупівлі ліків будуть прозорішими, а тендери - вчасними. Програми з отримання безкоштовних медикаментів на наступний рік не скорочуватимуть і не згортатимуть. Такі перспективи обіцяють у Міністерстві охорони здоров'я, повідомляє ТСН. Однак, хворі на мієлолейкоз - рак крові - не ймуть віри.

Хворих на мієлолейкоз в Україні понад дві тисячі. Річний курс лікування для цих хворих коштує, як однокімнатна квартира в обласному центрі.

"Одна упаковка ліків коштує 28 тисяч гривень,  - розповідає голова Асоціації хворих на ХМЛ "Осана" Володимир Писаренко. - А якщо треба півтори упаковки, як мені, то це вже 42 тисячі. Не розумію, хто з людей зможе нести ці затрати самостійно".

Донедавна вартість цих пігулок на третину сплачувала держава, а решта - доброчинці. У програму входили тільки 500 хворих, а ще півтори тисячі стояли в черзі за препаратом. Без терапії людина потроху згасає і помирає. Пан Віктор переконує: більшості хворих на мієлолейкоз цього року держава підписала чи не смертельний вирок. І про це вони написали президентові.

Для недужих на різновид раку крові у бюджеті мав бути окремий рядок, але його немає. Тепер тягар вирішувати, кому жити, а кому - ні, лягає на лікарів.

У міністерстві переконують: цьогоріч вони не згортають жодної програми. Але суму на ліки для хворих на мієлолейкоз на прес-конференції назвати не змогли.

"Зараз у бюджеті є певна сума, -  каже заступник міністра МОЗ Галина Калішенко. - Цієї суми недостатньо, але є домовленності, і уряд гарантує. По завершенню першого кварталу ми будемо звертатися до уряду".

У відомстві наполягають: саме для онкохворих вони передбачили більше ліків. Мовляв, раніше безкоштовно надавали медикаменти щодесятому хворому на рак, а зараз забезпечать ліками чи не половину. Але така щедрість має своє пояснення. Міністерство тепер відмовляється від дорогих препаратів, де одиниця коштувала 13 тисяч гривень. І переходить на універсальні ліки, які коштують від 16-ти гривень до 5-ти тисяч.

"У повному обсязі будь-яка держава не може забезпечити хворих ліками", - запевняє Галина Калішенко. Увесь минулий рік дефіцит медикаментів був топ-темою. Їх бракувало в кожній медичній галузі. А календар щеплень був зірваний по всій країні. Немовлят виписували з пологових будинків без найнеобхіднішого захисту. Кажуть, нині ситуацію виправили.

"Вакцини проти туберкульозу, дифтерії, кашлюку ми забезпечуємо на сто процентів, - говорить головний спеціаліст управління МОЗ Сергій Платов. - Діти, які не були провакциновані, вони не випадають, вони обов'язково повині отримати щеплення".

У міністерстві цього року обіцяють усі тендери провести вчасно і зробити їх прозорими. Принаймні, перелік закуплених безкоштовних ліків із кінця січня має з'явитися на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Читайте також:

Усі аптечні кіоски в Україні можуть зникнути

"Лікарям" можуть заборонити рекламувати товари

Попри заборону у мережі вільно продають ліки

Продавати ліки через інтернет відсьогодні заборонено

Проведення державних закупівель ліків буде прозорішим

Проведення державних закупівель ліків буде прозорішим

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1793
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація