Нащадки нацистів провели у Києві марш каяття

Учасники маршу пройшли так званою "дорогою смерті" до меморіального комплексу "Бабин яр", де попросили пробачення за злочини нацистів.

 У Києві 5 серпня пройшов марш, в якому брали участь близько 200 громадян Німеччини - нащадків нацистів, які приїхали в Україну, щоб вибачитися за вчинені гітлерівцями злочини.

Учасники маршу пройшли так званою "дорогою смерті" від кінотеатру "Київська Русь" по вулиці Мельникова й від Сирецького парку до меморіального комплексу "Бабин яр", де їх зустріли євреї, що постраждали від нацистів, та їхні нащадки.

Німецькі учасники маршу попросили пробачення у присутніх. "Усім - і українцям, і євреям, чиї предки були вбиті нацистами, - я хочу сказати, що мені дуже шкода, і я прошу у вас пробачення", - сказав учасник маршу Ганс Пітер Бестек.

З його слів, його дід служив у 6-й армії вермахту й перебував у Києві у вересні 1941 року, його частина виконувала операції зі збору євреїв і їх знищення в Бабиному яру.

Зі слів організатора маршу Джобста Біттнера, в 40 з 200 німців, котрі взяли участь у марші, предки служили у вермахті або групах СС.

"Родини цих людей не розповідали їм про події війни й про участь їхніх предків у Голокості. Тому ми вважаємо своїм обов'язком вибачитися за злочини наших предків і підняти свій голос проти антисемітизму", - сказав він.

Біттнер підкреслив, що всі учасники маршу - жителі німецького міста Тюбінген, в університеті якого свого часу навчалися 300 організаторів Голокосту у світі й троє головних організаторів розстрілів євреїв в Україні.

З його слів, перший подібний марш було проведено в 2007 році на півдні Німеччини, біля колишнього концентраційного табору "Дахау". З того часу марш проходить щороку, в 2009 році він відбувся в США.

Представники єврейської громади вказали на важливість проведення такого заходу. Крім того, наголошувалося на необхідності створити повноцінний заповідник у Бабиному яру й музей, присвячений подіям тих років.

Як відомо, в урочищі Бабин Яр у Києві в роки війни німці проводили масові розстріли євреїв, циган та військовополонених. Всього у Бабиному Яру загинуло понад 100 тисяч людей.

Читайте також:

В Києві невідомі пошкодили пам'ятник розстріляним націоналістам

Київрада погодилась не будувати у Бабиному Яру однойменний готель

У Києві пройшов мітинг пам'яті розстріляних у Бабиному Яру

ВідеоНащадки нацистів провели у Києві марш каяття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: