Рада доручила ТСК розслідувати розкрадання в армії

Дата публікації
Перегляди
664
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рада доручила ТСК розслідувати розкрадання в армії

Фото: УНІАН

Парламент в найкоротший термін має заслухати інформацію ТСК про виконану роботу.

Верховна Рада доручила Тимчасовій слідчій комісії розслідувати оприлюднену журналістами інформацію щодо зловживань у держконцерні "Укроборонпром".

Відповідну постанову, внесену головами фракцій "БПП" та "Народний фронт", парламент ухвалив на засіданні у четвер, 28 лютого, пише УНІАН.

Рішення підтримали 229 народних депутатів. 

Згідно з постановою, повноваження Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання у Збройних силах України та підриву обороноздатності держави у період від 2004 до 2017 року розповсюджуються на будь-які правопорушення в оборонній сфері, зокрема у 2018-2019 роках.

Депутати доручили ТСК невідкладно провести розслідування за матеріалами, які були оприлюднені в засобах масової інформації з приводу закупівлі запчастин, комплектувальних та обладнання для підприємств ДК "Укроборонпром".

Крім того, ТСК доручено провести публічне засідання спільно з представниками Генеральної прокуратури, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного антикорупційного бюро, Міністерства оборони, ДК "Укроборонпром" та інших посадових осіб щодо розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів зловживань в оборонній сфері.

Парламент в найкоротший термін має заслухати інформацію ТСК про виконану роботу на пленарному засіданні, йдеться в документі.

У роботі Тимчасової слідчої комісії рекомендовано взяти участь членам комітетам ВР з нацбезпеки і оборони, з питань запобігання і протидії корупції, з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

В парламенті обговорюють створення тимчасової слідчої комісії через розкрадання в оборонній сфері

В парламенті обговорюють створення тимчасової слідчої комісії через розкрадання в оборонній сфері

Нагадаємо, за даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, член Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. У розслідуванні вперше оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань становить мінімум 250 млн грн.

Як заявила представниця президента Ірина Луценко, Гладковський та "Укроборонпром" готують позов до журналістів. Згодом Гладковський заявив, що тимчасово призупиняє свої повноваження в РНБО. Також він звернувся до правоохоронців із проханням перевірити розслідування журналістів.

Кримінальну справу за фактами, які були оприлюднені журналістами щодо розкрадань в оборонному комплексі України, вже порушили Спеціалізована антикорупційна прокуратура, а також Національне антикорупційне бюро.

Директора "Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О.О.Морозова" Олексія Бабіча і директора "Ізюмського приладобудівного заводу" Сергія Філоненка вже відсторонили від своїх посад після резонасного розслідування журналістів.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
664
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація