Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада схвалила зміни у трансплантації органів. Що це означає

За відповідне рішення проголосували 255 депутатів.

Верховна Рада України у четвер, 17 травня, ухвалила законопроект, який регулюватиме питання щодо трансплантації людських органів та інших анатомічних матеріалів для збереження життя інших людей.

За відповідне рішення проголосувало 255 депутатів, 2 висловилися проти, ще 12 утрималися.

"Дія цього Закону поширюється на трансплантацію анатомічних матеріалів людині, здійснення діяльності, пов’язаної з трансплантацією, отримання анатомічних матеріалів людини для виготовлення біоімплантатів, визначення умов застосування ксеноімплантатів", - повідомляє прес-служба українського парламенту.

Зазначається, що дія Закону не поширюватиметься на:

  •   донорство крові та її компонентів і діяльність, пов'язану з їхнім використанням;
  •   трансплантацію статевих залоз, репродуктивних клітин та живих ембріонів;
  •   аутотрансплантацію;
  •   імплантацію;
  •   вилучення анатомічних матеріалів для діагностичних та наукових досліджень;
  •   діяльність банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим     центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері   охорони здоров'я;
  •  виготовлення біоімплантатів та ксеноімплантатів.

Законом також удосконалено юридичну процедуру отримання "чітко висловленої згоди" ("презумпція незгоди") щодо посмертного донорства з боку особи (чи її законного представника) та порядок її відкликання".

Доцільність ухвалення Закону була зумовлена високою смертністю осіб, які могли б вижити за умов трансплантації органів від померлих донорів. Також документ має на меті законодавчо врегулювати права донора та реципієнта згідно з європейськими стандартами та запобігти нелегальній трансплантації шляхом встановлення більш суворого покарання.

ВідеоЧерез відсутність донорських органів в Україні щодня помирає десять людей

Виправити цю страшну статистику, кажуть медики, зміг би новий закон "Про трансплантацію", який у Верховній Раді розглядають цього тижня. Чи проголосують за нього, стане відомо вже завтра. Що ж треба, аби українці мали шанс на довше життя, - з'ясовувала ТСН. 

Через відсутність донорських органів в Україні щодня помирає десять людей

Раніше виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун в ефірі "Сніданку з 1+1" заявила про те, що Україні варто розвивати напрям трансплантації органів та донорства, адже ціни на такі операції у нашій державі значно менші, ніж в європейських країнах.

Залиште свій коментар

Вибір редакції