Рада затвердила 12-річне шкільне навчання.  Як голосували фракції

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Закон був ухвалений 255-ма голосами. 

5 вересня під час засідання Верховна Рада України ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту.

Рішення підтримали 255 парламентарів  із 359, зареєстрованих в сесійній залі.  Не голосували за закон "Опозиційний блок" та депутатська група "Відродження".

Документом встановлюється, що за програмами 12-річної повної загальної середньої освіти навчання починається: для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року; для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року; для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2027 року.

Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу. 

Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти.

Йти до школи діти мають, як правило з 6 років, а ті, кому на початок навчального року виповнилося сім років, мають починати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.

У законі наголошується, що наповнюваність класів закладів загальної середньої освіти не повинна перевищувати 30 учнів, а у сільських школах кількість учнів у класах повинна становити не менше п'яти осіб. За умов меншої кількості заняття мають проводитися за індивідуальною або іншими формами навчання.  

Раніше міністр освіти України Лілія Гриневич пояснювала, що новий закон про освіту передбачає автономність шкіл у створенні навчальних програм та звітування про отримані кошти.

"Школи, в першу чергу, будуть звітувати про кошти, які вони отримали і від бюджету, і від батьків, тому що дуже важливо, щоби було прозорим надходження всіх коштів. Фінансування органів місцевого самоврядування останнім часом зросло. Нам важливо вивести на світло все, що справді отримує система освіти, щоб з батьків не вимагали щось додаткове, якщо воно необґрунтоване", - наголосила чиновниця. 

Відео Зустрічаємо новий навчальний рік разом із міністром освіти і науки Лілією Гриневич

Залиште свій коментар

Вибір редакції