Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експериментальна школа в Україні: математика на подвір'ї і уроки лежачи

Сотні шкіл по всій країні почали навчати першачків за новою системою.

Повалятися на підлозі разом з учителем, на математиці рахувати дерева в шкільному дворі й не мати домашнього завдання на канікулах, бо це законний відпочинок. Школу нового зразка тестують в Україні, йдеться в ТСН.16.45.

Експеримент торкнувся лише першокласників і тільки в сотні навчальних закладів країни. Стару систему можна перебороти, запевняють у Міністерстві освіти.

Сидіти й навіть лежати на підлозі, а ще співати й гратися – не бонус першого дня в школі. Слово "стандартно" - сюди, здається, не ліпиться, та все це тепер і є звичайний навчальний процес. Принаймні, у сотні шкіл по всій країні. Експеримент міністерства освіти. Повна зміна формату навчання. Лише у першачків.

Легкість подачі. Уроки не тільки за партою. Якщо діти на підлозі, учитель також не стоїть. Керівниця першого "Б" класу, пані Лариса, каже: для неї тут нічого складного.

"Це взагалі нормально. Щоб дитину сприймати на рівні, щоб спілкуватися на рівні учитель повинен присісти, щоб бачити очі дітей. Ми повинні змінювати підходи до дітей", - каже учитель початкових класів столичної школи №106 Лариса Чавро.

Першокласники тепер матимуть тему тижня, їх навчатимуть дискутувати й висловлювати свої думки. Дітей привчатимуть до командної роботи, за потреби, парти зсуватимуть разом – приміром, по 6-8 осіб у групі для вирішення завдань. Домашня робота на канікулах – під забороною. Бо навіщо тоді відпочинок?

Учителів тестових класів перевчали все літо. Руханки, творчі завдання, ребуси, такими педагогів "старої школи" точно ніхто не уявляє. Наймолодша на курсах має стаж роботи два роки, найстарша – 39. Але разом вони "команда персиків".

Щоби нова система була в кожній школі, перевчити необхідно 20 тисяч викладачів перших класів з усієї країни.

"Це реально. Буде розроблений дистанційний курс предметний для всіх і крім того буде очний курс", - розповідає міністр.

Перевчала викладачів громадська спілка. На своїй базі. Далі міносвіти має все взяти на себе. Викладати колегам, кажуть у відомстві, запросять уже навчених педагогів. Скільки відведуть на курси, поки не кажуть. Переобладнати класи, зокрема, закупити мультимедійні дошки, обіцяють державним коштом. Бюджет прораховують. Освітня революція має зайти в кожен перший клас уже з наступного навчального року. Якщо експеримент вдасться. Хоча варіанту з його провалом у міністерстві не розглядають.

ВідеоВ Україні тестують школу нового зразка

Залиште свій коментар

Вибір редакції