Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада затвердила судову реформу

Документ розглядали у парламенті протягом трьох тижнів.

Верховна Рада затвердила законопроект, що запустить судову реформу і передбачає зміни до низки кодексів, а також новації, які вже викликали бурхливі дискусії.

За ухвалення документа №6232 у другому читанні та в цілому проголосували 234 депутати.

"Ми прийняли найдовший законопроект в історії українського парламенту, це була важка трьохтижнева робота, колеги, але ми змогли вийти на позитивне голосування, що для нас відкриває шлях переходу до пенсійної реформи", - сказав спікер Ради Андрій Парубій після голосування.

Раніше повідомлялось, що реформа передбачає, що Порошенко має затверджувати кандидатуру кожного судді Верховного суду. Крім того, законопроект має низку суперечливих новацій. Зокрема, автоматичне списання боргів із рахунку боржника, наприклад за позовом постачальника комунальних послуг. 

Деякі нардепи у залі обурювались законом та заявляли, що він суперечить конституції. Тривалий час у залі було чутно крики "Ганьба!", а безпосередньо перед голосуванням нардепи скаржились Парубію на "кнопкодавство" під час розгляду правок до документа.

Перед голосуванням Руслан Князевич від БПП заявив, що комітет Ради з питань правової політики та правосуддя вилучив з законопроекту всі суперечливі пункти.

Згідно із пояснювальною запискою документа, відповідно до нових правил юрисдикції та підсудності  юрисдикція між загальними, господарськими та адміністративними судами розмежовується залежно, насамперед, від предмета спору, а не суб’єктного складу сторін. До кодексів включено низку механізмів, які мають запобігати маніпуляціям з визначенням підсудності.

Норми законопроекту передбачають впровадження "електронного суду" тобто здійснення судочинства із застосуванням інформаційних технологій. Учасникам справи забезпечується можливість брати участь у засіданні в режимі відеоконференції, не залишаючи свого житлового або робочого приміщення, а для свідків, експертів – в приміщенні іншого суду.

Окрему увагу в законопроекті приділено забезпеченню діяльності Верховного Суду. Так, рішення суду у конкретній справі переглядається у касаційному порядку Верховним Судом за відповідною скаргою лише один раз. За загальним правилом, Верховний Суд розглядає справи у складі колегії з трьох або більшої непарної кількості суддів.

Нагадаємо, до проекту судової реформи депутати подали рекордну кількість правок – 5,5 тисяч. Найбільше проектом судової реформи у президентській редакції обурювались у "Батьківщині" та "Самопомочі". Кажуть, судді, чия компетентність та незаангажованість часто викликає сумніви, отримують цілковиту владу над учасниками процесу. Вони матимуть право призначати великі штрафи та навіть кримінальне покарання за найменші порушення. А от вручення судових повісток замінить публікація на судовому порталі, де громадяни мають самі стежити, чи не викликає їх хтось до суду.

ВідеоУ ВР точаться бурхливі дискусії з приводу запровадження судової реформи

Залиште свій коментар

Вибір редакції