Росіяни підірвали YouTube стьобними роликами про Путіна

Росіяни підірвали YouTube стьобними роликами про Путіна

Росіяни підірвали YouTube стьобними роликами про Путіна / Фото: softget.net

Відеоролики на тему політики, які переглядали б більше мільйона разів - для Росії явище нове.

За останні кілька тижнів відеокліпи про політичне життя в Росії на порталі YouTube подивилися більше мільйона разів.

Всі ролики витримані в різних жанрах, але їх об'єднує одне: критика на адресу вищого керівництва країни - президента Дмитра Медведєва, прем'єр-міністра Володимира Путіна, а також партії "Єдина Росія", пише ВВС.

СКЛАДЕНО СХЕМУ "КЛАНУ ПУТІНА": ЛЮДИ, ЯКІ ПОДІЛИЛИ РОСІЮ

З подачі борця з корупцією, блогера Олексія Навального в інтернеті почалася кампанія під гаслом "Єдина Росія - партія шахраїв і злодіїв". У числі останніх досягнень інтернет-кампанії - ролик на YouTube під назвою "Пригадаймо шахраям і злодіям їх маніфест 2002".

"Вони не просто збрехали, вони довели країну до такого стану, що тепер ці та будь-які інші обіцянки здаються просто знущаннями, яким уже ніхто не вірить", - говорить закадровий голос у ролику. У ролику також закликають проголосувати на парламентських виборах в грудні за будь-яку іншу партію, крім "Єдиної Росії".

Відеоролик з'явився на YouTube 7 жовтня. До 28 жовтня він набрав понад один мільйон переглядів.

Інший популярний відеоблогер - користувач Дмитро Іванов під ніком kamikadze_d - також працює в жанрі політичної сатири. Відеоролики Іванова стали набирати популярність з літа цього року. Пародія на теледебати російських політиків, що з'явилася в мережі 9 вересня, стала першим роликом, який перейшов мільйонну позначку переглядів.

Іванов закріпив успіх з відеороликом "Страшна таємниця Путіна" про нібито зростаючу схожість між прем'єр-міністром і президентом Росії.

Іванов нерідко вдається до ілюстрування тієї чи іншої думки уривками з фільмів.

Для тих, кому до душі більш їдка сатира, є Mr Freeman - мальований чорно-білий герой мультфільму, який критикує сучасний світ і розмірковує про його аморальність.

У ролику від 11 жовтня він закликає президента Дмитра Медведєва зробити так, щоб Путін не став знову головою держави. До кінця місяця ролик налічував понад 994 тисяч переглядів.

"Нам обіцяли навести порядок, але занурювали країну у морок середньовіччя", - йдеться в ролику про правління Путіна-президента. Єдиним порятунком Mr Freeman називає відставку Путіна з посади прем'єр-міністра.

Свіжий приклад нової хвилі протестних пісень - "Наш дурдом голосує за Путіна". Пісня вперше була викладена в інтернеті 11 жовтня, кліп із тих пір подивилися більше мільйона разів.

"Наш дурдом голосує за путина! Путін точно наш кандидат!" - Співається у приспіві.

Відеоролики на тему політики, які переглядали б більше мільйона разів - для Росії явище нове. І це новий виклик для політтехнологів з Кремля, які в останні роки намагалися контролювати медіа-простір в Росії.

Проблема також і в тому, що інтернет-активісти, які захищають владу, не зуміли стати такими ж популярними, як блогери, які критикують і висміюють владу.

У 2009 році група прихильників Путіна запустила проект під назвою "Кремлівська школа блогерів". Учасники проекту мали викладати ролики в тому числі і на YouTube.

Однак кліпи були позбавлені гостроти та креативної жвавості, і не змогли завоювати популярність, а проект через деякий час закинули.

Популярність відеокліпів на YouTube, де висміюється або критикується російська влада, навряд чи серйозно вплине на результат парламентських і президентських виборів. Але вони можуть вплинути на настрої громадян.

Недавнє дослідження, проведене факультетом політології МДУ, показало, що образ Володимира Путіна не здається виборцям таким привабливим, як за часів колишніх президентських кампаній в 2002 і 2004 роках.

Так, якщо 2000 року позитивно оцінювали професійні якості Путіна 69% опитаних, у 2000 їх частка знизилася до 64%, а в 2011 - до 17,1%. За даними російських ЗМІ, серед негативних якостей Путіна респонденти називали "невиконання обіцянок", "невирішення проблеми корупції", "зайвий популізм" і "зайву авторитарність"

Читайте також:

Рунет підірвав новий хіт "Наш дурдом голосует за Путина" (відео)

Макаревич написав пісню "К нам в Холуёво приезжает Путин" (відео)

Блогери зняли на відео, як газони "кочують" по Росії разом із Путіним (відео)

У Рунеті завершився конкурс плакатів "Єдина Росія – партія шахраїв та злодіїв"

У московському музеї еротики показали голу Тимошенко та "качка" Путіна

Повʼязані теми:

Наступна публікація