Стало відомо, коли до України прийде бабине літо: дати

Стало відомо, коли до України прийде бабине літо: дати

pixabay.com

На початку осені погода порадує українців теплом.   

Бабине літо у вересні 2021 року, за словами народного синоптика Леоніда Горбаня, настане двічі. Про це він написав в Facebook.

"Хтось пише, що у нас у вересні буде два бабиних літа, так два, тільки не тоді як настане тепло. Бабине літо з чисел не сходить", - пише синоптик.

За словами Горбаня, перше, "молоде" бабине літо триває від Успіння Пресвятої Богородиці, 28 серпня до 11 вересня. А" старе", друге бабине літо - від 11 до 18 вересня.

"Якщо молоде з дощами, старе - сухе і навпаки. Не буває, щоб обидва були з дощами або обидва сухі... А то у нас пишуть і в жовтні, прийшло тепло - значить це бабине літо", - уточнив Горбань.

Нагадаємо, Леонід Горбань поділився  з ТСН.ua своїм прогнозом щодо погоди восени, Осінь цього року буде переважно холодною та дощовою:

у вересні: 1-2 числа буде сухо та спекотно, 3-5 - дощі, 7-10 - ясно, тепло, 11-12 - дощі, 13-17 - ясно, тепло, але вітряно, 18 - дощ, 19-23 - сухо, 24-25 - дощі, 26 вересня і до кінця місяця буде похмуро та холодно.

у жовтні: 1-4 - холодно, похмуро, 5-6 та 8-10 - дощі, 11-19 - похмуро, холодно, 14 - заморозок, 20, 22-23 та 26 жовтня - дощі, 27 і до кінця місяця буде сухо, але холодно.

у листопаді: 1-4 - похмуро, дощі, 4-15 - холодно, нічні заморозки, 8-10 - дощі та мокрий сніг, 14 - сніг, 16 і до кінця місяця - мороз, 20, 24, 25 - сніг.

Довідка

Бабиним літом називають теплу та суху погоду восени, яка пов'язана з антициклоном. Бабине літо буває у багатьох країнах з помірним кліматом.

В Україні бабине літо зазвичай настає 28 серпня, називається "молоде бабине літо" і триває до 11 вересня.

Після нього починається "старе бабине літо" - це друга половина вересня — початок жовтня.

Нагадаємо, що цього року літо видалося дуже спекотним. Так, вчені зафіксували, що липень 2021 року став найспекотнішим місяцем на Землі за всю історію спостережень. Це свідчить про зміни клімату.

Читайте також: Іменини 7 вересня: кого вітати із днем ангела цього дня

Погода в Україні: синоптики прогнозують похолодання – місцями температура знизиться до 5 градусів  

Погода в Україні: синоптики прогнозують похолодання – місцями температура знизиться до 5 градусів  
Наступна публікація