Суд про події 2 травня знову відклали

Суд продовжив п'ятьом підсудним, які залишаються під вартою, термін утримання в СІЗО.

Колегія суддів Малиновського райсуду Одеси знову перенесла засідання у справі про події 2 травня 2014 року в Одесі (щодо події на Грецькій площі) через неготовність представників прокуратури.

Про це пише "Інтерфакс-Україна".

Суд продовжив п'ятьом підсудним, які залишаються під вартою, термін утримання в СІЗО до 10 травня. Нагадаємо, що Малиновський райсуд Одеси зараз розглядає одну з найбільш резонансних справ по подій 2 травня 2014 року в Одесі.

Розгляд справи вже неодноразово переносився через неготовність сторони звинувачення надати докази у справі.

Як повідомлялося, 2 травня 2014 року в Одесі в ході масових заворушень загинуло 48 чоловік і більше 200 було поранено. Більшість жертв трагедії загинули в Будинку профспілок. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані.

За фактом подій різні правоохоронні органи України розпочали близько десятка кримінальних проваджень, що стосуються різних фактів. Зокрема, Головне управління МВС України в Одеській області розпочала ряд проваджень за фактами одержання травм і за фактом загибелі людей в місцях зіткнень проросійських і проукраїнських активістів. Пізніше цими виробництвами взялося Головне слідче управління МВС України в Одеській області. Деякі з них уже передано до суду.

Крім того, прокуратура Одеської області та Генеральна прокуратура України розслідують діяльність посадових осіб ГУ МВС України в Одеській області та ГУ ДСНС України в Одеській області в ході подій 2 травня.

Також відомо, що досудове слідство по як мінімум одному кримінального провадження щодо подій 2 травня веде управління Служби безпеки України в Одеській області.

У судовому розслідуванні на сьогоднішній день перебуває мінімум чотири кримінальні провадження щодо підозрюваних у скоєнні злочинів 2 травня 2014 року в Одесі. Найбільш резонансна справа щодо злочинів, скоєних на Грецькій площі в Одесі, де відбулися перші зіткнення проукраїнських і проросійських активістів. На лаві підсудних у цій справі – понад 20 осіб, у т. ч. два громадянина Росії (всі – учасники Антимайдана). Частина з них утримується у СІЗО, частина – під домашнім арештом. Сама справа потрапила до суду близько року тому, проте до цих процес судового розслідування перебуває на етапі зачитування обвинувального акта з-за різних, часом формальних затримок.

При цьому справа про події в Будинку профспілок, де загинула велика частина загиблих, і в якому більше 100 підозрюваних, досі не передано до суду.

Частина підозрюваних і обвинувачуваних по цій та іншим виробництвам в даний час знаходяться в розшуку, у т. ч. один з головних підозрюваних – колишній заступник начальника Головного управління МВС України в Одеській області Дмитро Фучеджі. Не йдуть на контакт зі слідством і багато свідки, в першу чергу, з числа учасників Антимайдана. Деякі з них поїхали в Росію чи Крим.

Свої розслідування подій 2 травня 2014 року ініціювали Верховна Рада і Одеська облрада. Проте розслідування ВР завершилося загальним висновком про те, що до трагедії призвела бездіяльність правоохоронних органів. А Одеська облрада перервав своє розслідування і розпустив депутатську групу, яка займалася, у зв'язку з тим, що не міг отримати потрібну інформацію від правоохоронних органів.

Також власне розслідування проводить т. н. "Група 2 травня", куди входять журналісти, активісти та низка експертів. В даний час саме ця група оприлюднила найбільш повну і докладну інформацію про події 2 травня і обставин, які до них призвели, в т. ч. хронологію подій, різні експертизи. Також члени групи відстояли в суді право суспільства на оприлюднення інформації, що стосується розслідувань подій 2 травня, яку слідчі органи не хотіли оприлюднювати.

У листопаді 2015 року Міжнародна консультативна група з нагляду за розслідуванням насильницьких дій в Одесі 2 травня 2014 року оприлюднила свій звіт, в якому назвала неефективним розслідування цієї трагедії відповідними органами в Україні.

ВідеоПідсудний у справі 2 травня в Одесі намагався порізати вени

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: