ЦВК: ніхто не посміє зірвати вибори президента

У ЦВК вірять, що чинне законодавство здатне протистояти всім технологіям, до яких можуть вдатися політики, щоб зірвати вибори президента.

ЦВК
Вибори не зірвуть
У Центвиборчкомі вважають, що чинне законодавство здатне протистояти технологіям зі зриву президентських виборів.

Про це заявила заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна на прес-конференції в понеділок.

"Я впевнена, що ЦВК і виборче законодавство, належна правозастосовча практика здатні перешкодити будь-яким технологіям", - сказала вона.

"Думаю, якщо в Україні буде працювати закон, відповідальність за його дотримання чи невиконання, будь-які технології просто приречені на невдачу", - додала Усенко-Чорна.

Водночас, вона висловила стурбованість спробами окремих політиків дискредитувати державний реєстр виборців.

"Не хотілося б думати, що заяви (про неготовність держреєстру до складання виборчих списків на президентських виборах) готували підґрунтя, щоб унеможливити застосування автоматизованої системи держреєстру для контролю за складанням списку виборців", - зазначила Усенко-Чорна.

"На сьогодні реєстр абсолютно захищає українське суспільство від того, щоб відбувалися кількісні маніпуляції з виборчим корпусом", - заявила вона.

Представник ЦВК також наголосила, що держреєстр "в уніфікованому режимі" унеможливлює кратне включення вулиць, будинків, а також квартир із декількома десятками виборців, які проживають у них.

"Тому не хотілося б сприймати критику на адресу держреєстру виборців як спробу повернення до того стану складання списків, коли тіньовим чином у неконтрольованому режимі здійснювалася робота з державному обліку громадян, які мають право голосу", - сказала Усенко-Чорна.

Вона в чергове розкритикувала нову норму законодавства про вибори президента, відповідно до якої прізвища виборців можуть бути внесені у виборчі списки безпосередньо в день голосування.

Вона повідомила, що Центвиборчком готує роз'яснення щодо однакового застосування цієї норми закону членами комісій.

Зокрема, на думку ЦВК, до списку виборців у день голосування не можуть бути внесені ті виборці, які не мають постійної прописки для голосування на даній ділянці.

Як повідомлялося, голова Верховної ради України Володимир Литвин прогнозує, що "справжня війна" почнеться після першого туру президентських виборів.
За його словами, "сьогодні реалізується один із сценаріїв повної дезорганізації роботи Верховної Ради України".
Він переконаний, що це робиться для того, щоб "у разі спроби ввести надзвичайний стан з метою не допустити подальшого розвитку виборчого процесу через обставини, що несприятливо складаються".

На думку Литвина, сьогодні саме цей сценарій реалізується " і я не даю цьому сценарію реалізуватися".

А от скандальний екс-генпрокурор, народний депутат від Партії регіонів Святослав Піскун вважає, що для юридичного продовження своїх повноважень президенту Віктору Ющенку достатньо ввести режим надзвичайної ситуації в одному з регіонів України.

"Наприклад, в Криму підірвати гранату. У відповідь російські солдати почнуть стріляти. І як тільки проллється кров, указом президента запроваджується надзвичайний стан. Верховна рада дасть згоду", - розповів Піскун.

Читайте також:

Литвин: справжня війна почнеться після першого туру виборів

Піскун: щоб зірвати вибори, Ющенку достатньо підірвати гранату в Криму

Турчинов звинуватив Ющенка у спробі зірвати вибори

ПР: наших активістів почали вбивати, щоб зірвати вибори

ВідеоУсенко-Чорна про вибори президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: