У Венеціанській комісії хочуть знати дату українських виборів

У Венеціанській комісії вимагають від України подати до кінця роз'яснення щодо дати проведення наступних парламентських виборів.

У Венеціанській комісії сподіваються, що Конституційний суд до кінця року дасть роз'яснення щодо дати проведення наступних парламентських виборів в Україні.

Про це заявив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт.

Як відомо, згідно з Конституцією 1996 року, яка нині є чинною, вибори мали би відбутися навесні 2011 року. За основним законом, який скасував Конституційний суд, вибори відбудуться в 2012 році.

На переконання Маркерта, обидві дати виборів мають під собою правові підстави.

В Венеціанської комісії зазначають, що правління Леоніда Кучми засвідчило, що Конституція 1996 року дає значний потенціал до концентрації влади в руках президента.

Для створення повноцінної системи стримувань і противаг Україні потрібні конституційні зміни, переконаний глава Венеціанської комісії.

"Потрібно залучити до ухвалення Конституції громадянське суспільство та українських фахівців з конституційного права. Крім того, необхідно створити комісію з представників різних партій", - закликає експерт Ради Європи.

При цьому секретар комісії зауважив, що зміни до закону про Кабінет міністрів вже демонструють тенденцію до концентрації в руках президента повноважень, яких він не має навіть за Конституцією 1996 року.

"У молодій демократії, такій як українська, є доволі проблематичною концентрація влади в руках однієї особи. Тут Україна суттєво відрізняється від Франції - "старої" президентської демократії. Досвід показує, що у минулому в Україні були серйозні зловживання владою. Це дає привід для занепокоєння", - заявив Маркерт.

Читайте також:

Конкурентом Януковичу на виборах 2015 року пророкують Тягнибока

Обрання Януковича обійшлося українцям у 2,4 рази дорожче, ніж Ющенка

В Україні з'явилися перші покарані за фальсифікації на виборах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: