Україна опустилася в рейтингу свободи слова

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це сталось насамперед через насильство проти журналістів-розслідувачів та війну на Донбасі.

Міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" оприлюднила щорічний індекс свободи ЗМІ у світі станом на 2019 рік. В опублікованому в четвер, 18 квітня, рейтингу Україна посіла 102 місце, що на одну позначку нижче порівняно з торішнім показником.

На думку правозахисників, найбільшими викликами для свободи слова в Україні залишаються такі проблемні явища, як стеження чи перешкоджання в роботі журналістів-розслідувачів із застосуванням насильства.

Крім того, негативно на ситуації зі свободою слова в країні позначається й війна на Донбасі, наголошують "Репортери без кордонів".

Ще одним явищем, що не полегшує роботу ЗМІ в Україні, є факт дедалі частішої відмови у в'їзді для закордонних журналістів, ідеться у звіті.

Погіршення ситуації зі свободою преси фіксується також і в сусідній Росії. Цього року РФ посіла в індексі 149-те місце, опустившись так само, як і Україна, на одну сходинку порівняно з торішніми показниками. Водночас значне покращення ситуації зі свободою слова спостерігалося у 2018 році у Вірменії, що піднялася одразу на 19 сходинок, посівши 61-ше місце в рейтингу.

Істотне полегшення для роботи журналістів було зафіксовано й у Киргизстані. Ця середньоазійська країна піднялася за рік одразу на 15 сходинок, посівши 83-тє місце.

На першому місці в індексі свободи ЗМІ опинилася Норвегія. Ця країна вже утретє поспіль посідає перше місце у щорічних рейтингах "Репортерів без кордонів" щодо свободи преси.

Тим часом за підрахунками аналітиків Bloomberg, українська економіка входить в топ-10 найнещасніших у світі поруч з Грецією та Уругваєм. Очолює рейтинг найгірших економік вже традиційно Венесула.

ВідеоУкраїнський паспорт піднявся на одну сходинку у світовому рейтингу престижності

Український паспорт піднявся на одну сходинку у світовому рейтингу престижності. За підрахунками міжнародної компанії Henley&Partners,  він тепер на сороковому місці.   

Український паспорт піднявся на одну сходинку у світовому рейтингу престижності

Вибір редакції