Україна посилить співпрацю з НАТО

Міністр оборони заявив про новий, розширений формат співпраці з Північноатлантичним альянсом: участь у маневрах, навчаннях, навчанні військових.

Україна має намір розширювати співпрацю з НАТО.

Про це він заявив міністр оборони України Михайло Єжель під час зустрічі в Києві з директором Міжнародного військового штабу НАТО генерал-лейтенантом Джо Годдеріжом.

"У нас є багато ідей і пропозицій у цьому плані. Ми сподіваємося, що всі вони будуть почуті альянсом і позитивно сприйняті", - сказав він.

За словами міністра, Україна зацікавлена в більш конкретному і практичному поглибленні відносин з НАТО як в середньостроковій так і в довгостроковій перспективі.

"Ми хочемо максимально наблизитися до стандартів НАТО. Тому декларації сьогодні повинні відійти у бік, а на перший план має вийти конкретне і практичне співробітництво, - підкреслив Єжель.

Зокрема Україна запропонувала США більш активну участь своїх військових у процесах планування навчань; участь у маневрах, які проводяться в масштабі НАТО; удосконалення мовної підготовки українських військових з акцентом на операційну термінологію; загальне навчання і тренування авіаційних екіпажів з можливістю використання авіаційної техніки, яка стоїть на озброєнні країн-членів НАТО і т.д.

"Такі зустрічі мають стати систематичними. Ми повинні закласти підстави для того, щоб Збройні сили України та підрозділи країн-членів НАТО широко і конкретно відпрацьовували питання спільної взаємодії і співпраці", - підкреслив глава вітчизняного оборонного відомства.

У свою чергу директор Міжнародного військового штабу НАТО Годдеріж подякував Україні за її внесок в справу підтримки миру на планеті.

"У Альянсі дуже цінують участь Збройних сил України у майже 80% операцій з підтримки миру під егідою НАТО. Також ми високо оцінюємо зусилля України щодо участі у Силах швидкого реагування НАТО та участі в багатонаціональних та двосторонніх навчаннях з країнами-членами та партнерами НАТО", - підкреслив Годдеріж.

Нагадаємо, 2 квітня президент України Віктор Янукович ліквідував міжвідомчу комісію з питань підготовки країни до вступу в НАТО.

У НАТО рішення президента України вважають "внутрішньою справою" цієї країни.

Альянс при оцінці перспектив співпраці з Україною виходить із заяв, зроблених президентом Януковичем, зокрема, в ході візиту до Брюсселя 1 березня 2010 року, повідомили в НАТО.

Тоді український президент підкреслив, що інтеграція до Європи є ключовим пріоритетом для його країни. За словами Януковича, Україна підтримуватиме партнерство з альянсом і виконуватиме всі досягнуті в попередні роки домовленості.

Читайте також:

В НАТО не засмутилися через відмову України вступати до Альянсу

Україну відвідає директор Міжнародного військового штабу НАТО

Янукович ліквідував комісію зі вступу України до НАТО

Суд заборонив президенту оголошувати референдум щодо вступу в НАТО
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: